Witaj na stronie
rozejrzyj się i zobacz
Logowanie
Pokaż swoją aktywność!
Rejestracja
Najnowszy artykuł!
Zerknij co nowego
Kategorie
Wybierz to czego szukasz
Eksperymenty (3)
Energetyka (13)
Istoty i Byty (10)
LD I OOBE (5)
Magia (2)
Relacje & Opinie (2)
Rozwój Duszy (8)
Rzemiosło (6)
Trening (2)
Uzdrawianie (5)
Partnerzy
Zobacz kto nas wspiera
Vortal Rzeczy Paranormalnych - forum paranormalne.pl
Google
Kolejne reklamy

Aktualnie brak.

Życie po życiu
Poniżej znajdziesz informacje z wybranym przez ciebie tematem.

    Jedną z największych tajemnic życia po życiu jest… życie po życiu, które frapuje wielu ludzi. Opisów jest bardzo dużo, lecz jak zwykle przedstawię mój punkt widzenia w tej kwestii, który w dużej mierze zawdzięczam mojemu mistrzowi i podróżom poza ciało. Pewne elementy zostały bardziej uproszczone, aby były łatwiejsze w zrozumieniu.

Nie będzie tutaj omawiany moment śmierci, gdyż jest to materiał na inny  artykuł. Niemniej, należy choćby ogólnie poruszyć ten temat. Śmierć jest procesem, w którym świadomość wycofuje się z ciała, zabierając ze sobą esencję doświadczeń z życia fizycznego na Ziemi. Opuszcza także ciało eteryczne, które jest potrzebne tylko po to, aby móc sterować cięższymi materiami. Tutaj kończy się proces zwany śmiercią i człowiek jest wolny od ograniczeń świata fizycznego i jego praw.

Przystanek – Świat Astralny

Będąc w przestrzeni astralnej, człowiek trafia tam, gdzie wibracje są podobne do jego emanacji. Oznacza to, że jeśli był złym człowiekiem, to trafi do tak zwanych piekieł, które stanowią skupienie osób o podobnych wibracjach. Jednak taki obrót spraw dotyczy tylko osób o specyficznych zachowaniach. Nie trafią tam drobni złodzieje, czy osoby rzucające często wulgaryzmami – będą tam gwałciciele, mordercy, okrutnicy, ale także osoby opętane żądzami oraz swoimi poglądami.

Istnieje też inna forma życia po śmierci. Może być to stan przypominający sen – dusza zasypia jeśli wierzyła, że po śmierci nie ma nic lub po prostu zasypia się na wieczność. Stan ten trwa przez dobre kilkadziesiąt lat, aż Wyższe Ja nie sięgnie w górę zastałej esencji.

Inną opcją jest błądzenie po przestrzeniach astralnych bądź trzymanie się sfer materialnych. Taka zagubiona dusza jest zbyt zamroczona swą esencją, by dotarło do niej, że nie żyje i jest wolna od ograniczeń ciała. Świat dla niej jest pełen dziwnych, czasem przerażających bytów i miejsc, do których trafia. Odzyskiwaniem tych zmarłych zajmują się odpowiednie jednostki, czasami też ludzie. Tradycja zapalania ognia i modlitw przez żywych, daje duszy możliwość odnalezienia się i odzyskania pełnej świadomości swej śmierci.

Istnieje grupa dusz, które za wszelką cenę chcą powrócić do życia na Ziemi. Z tego powodu zaludniają sfery przygraniczne, których specyfika nie pozwala im jednak na proste skomunikowanie się z żywymi. Oprócz nich kotłują się tam duże ilości bytów chcących zaznać życia bez jakiejkolwiek kontroli – mogą one być niebezpieczne dla zmarłego. Wykorzystując tablice ouija bądź ludzi z umiejętnościami mediumistycznymi narażają siebie na niewolę lub zagubienie w sferach astralnych.

Skoro istnieją piekła, to także możemy znaleźć ich przeciwieństwo – nieba. To wyznaczone sfery, gdzie ludzie wybierają jako formę odpoczynku odpowiednią dla nich przestrzeń. Dla wierzących są to spotkania z swoimi bóstwami lub świętymi. Dla ateistów, to świat, gdzie ma spokój od trudów życia oraz pozbawiony jest otoczki związanej z wiarą. Nieważne, co jest prawdą, gdyż to świadomość wybrała taki, a nie inny rodzaj odpoczynku. Dopiero, gdy zrozumie, że odpoczynek został zakończony, rusza w dalszą drogę.

Wybitna większość zmarłych trafia do odpowiedniej dla nich sfery zwanej Parkiem. Park jest tylko symbolem – tak naprawdę zawiera w sobie wielość innych form przestrzennych, aby pod pieczą istot zrozumieć życie po życiu. Ten okres przystosowania zależy od otwartości na zmiany zmarłej duszy. Gdy okres adaptacji do warunków zostanie zakończony istnieje kilka ścieżek drogi do wyboru – w każdym przypadku jest tutaj wolna wola świadomości.

Przystanek – Świat mentalny

Dojście do tego poziomu rozpoczyna kolejny proces śmierci, w którym to nasze ciało astralne ulega rozkładowi i zostaje ono odrzucone jako bezużyteczne. Esencja doświadczeń wraz ze świadomością ponownie kieruje się „w górę”, ku mentalnym sferom. Od tej pory zmarły nie może już skontaktować się z żywymi – twierdzi się, że „poszli za daleko”.

Ma też większe możliwości, które przejawiają się w kreowaniu własnej przestrzeni do istnienia na tym poziomie. Tworzenie własnych światów tam, gdzie myśl natychmiastowo powoduje reakcje, jest jednym z największych plusów tego poziomu. To właśnie tutaj artyści każdego kalibru rozwijają swoje pasje ćwicząc to, co poznali na Ziemi, lecz bez ograniczeń materii.

Tutaj ulega rozpracowaniu całe życie na Ziemi, wszelkie czyny, myśli i zachowania. Celem tego jest wyciągnięcie całej esencji z osobowości, która trwa w ciele mentalnym. Rozumienie w sposób całościowy jest możliwe, ze względu na bliską obecność Wyższego Ja. Przebywanie w tej sferze kończy się wraz z całkowitym opracowaniem swego życia i wyciągnięciem wniosków. Wtedy po raz ostatni odrzucamy to ciało subtelne i podążamy do ciała przyczynowego, gdzie większość ludzi nie jest zbyt aktywna i trwa w półśnie, szykując kolejne życie na Ziemi.

Zobacz też:

Synchronizacja senna Tak zwany wspólny sen, jest marzeniem wielu par i bliskich sobie przyjaciół, którzy chcieliby przeżyć trochę szalonych przygód w wspólnym gronie. Jednak o śnie możemy powiedzieć wszystko, ale na pewno nie to, że jest czymś pewnym, czy chociażby stabilnym. Istnieje jednak kilka punktów, które są w miarę stabilne i za ich pomocą można przybliżyć się do upragnionego celu. W pierwszej kolejności powinnyśmy dowiedzieć się, co robimy podczas snu. Nasz...
Pierwsze kroki w Astralu    W sieci krąży wiele metod opisujących sam proces wychodzenia z ciała, lecz niewiele jest instrukcji mówiących jak sobie radzić poza ciałem. Skwitowanie pytania zdaniem „Leć, ciesz się wolnością” pominę chłodnym milczeniem, gdyż nie jest to żadne wyjaśnienie. Podważa też wiarygodność ludzi twierdzących, że przebywali w Astralu. Ogólne opisy i mętne wyjaśnienia nie pasują do praktycznej formy doświadczenia jakim bezwzględnie są podróże astralne....
Podróże po Astralu Opisy barwnych przestrzeni, które często występują w pamiętnikach podróżujących, niezbyt często zawierają wzmianki samej podróży do nich. Powstaje więc pytanie: „Jak wygląda Astral, jako całość?”. Odpowiedzi rzecz jasna udzielę w tym artykule. Ze względu na specyfikę sfery astralnej, swój opis podzielę na trzy części: Strefę Czasu Rzeczywistego, Strefę Przejściową (zwaną też Pomiędzy) oraz przestrzenie, w już konkretnej fazie istnienia. Nim jedn...
Przedsionek Piekła Podróże kształcą. Zwłaszcza ludzi ciekawych świata oraz takich, którzy idą w nieznane wcześniej trasy. Jedną z moich wielu podróży po przestrzeni astralnej było odwiedzenie piekła, którym straszono mnie z kościelnej mównicy jak byłem jeszcze małym szczylem. Nie było to nic z barwnych opisów chrześcijańskich kapłanów ani też wiele z moich wyobrażeń na temat tych przestrzeni. Myślicie, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła? Spełniłem to przysł...

Masz pytania?

Komentarze
4 myśli na temat “Życie po życiu”
Zdjęcie profilowe Amon Resner
Resner
Dusza grupowa nie składa się z konkretnej ilości, a po prostu z gatunków. Niektóre mogą zawierać ich nawet kilka, jeśli dana odmiana nie jest aż tak wyrazista, a różni się dosłownie niewielkim elementem. W takiej duszy następują wtedy podziały i tak spaniel może być obok owczarka w tej samej duszy, ale w podziale.
Zdjęcie profilowe danielos33
danielos33
A z ilu zwierząt może się składać taka dusza grupowa- to jest cały gatunek, czy jest kilka dusz grupowych składających się na jeden gatunek?- i co jeśli np rasy psów się zmieszaja?
Zdjęcie profilowe Amon Resner
Resner
Zwierzęta po śmierci wędrują od razu do duszy grupowej swojego gatunku i tam nasycają swoim zebranym doświadczeniem całą duszę.
Zdjęcie profilowe Mrau
Mrau
A jak wygląda to w przypadku zwierząt ?

Dodaj komentarz

Resner.pl Wersja 1.0.1, Wykonanie: Dominik Opyd (Inder), Oprogramowanie: Wordpress, Semantic UI
Drogi czytelniku, wszystkie artykuły na tej stronie oraz sama strona opierają się na licencji Creative Commons, bardzo prosimy o uszanowanie tych praw.