Witaj na stronie
rozejrzyj się i zobacz
Logowanie
Pokaż swoją aktywność!
Rejestracja
Najnowszy artykuł!
Zerknij co nowego
Kategorie
Wybierz to czego szukasz
Eksperymenty (3)
Energetyka (13)
Istoty i Byty (10)
LD I OOBE (5)
Magia (2)
Relacje & Opinie (2)
Rozwój Duszy (8)
Rzemiosło (6)
Trening (2)
Uzdrawianie (5)
Partnerzy
Zobacz kto nas wspiera
Vortal Rzeczy Paranormalnych - forum paranormalne.pl
Google
Kolejne reklamy

Aktualnie brak.

Wrażenia przy operowaniu energiami
Poniżej znajdziesz informacje z wybranym przez ciebie tematem.

Na pewno nie raz gubiliście się w tym, co może oznaczać dane odczucie np. ciepło i mrowienie. Setki przejrzanych stron nadal nie odpowiadają w sposób pełny jak opierać się o te wrażenia, jak je odczytywać. Przedstawiam Wam mój własny system dzięki któremu odczytuję podstawowe znaczenia reakcji ciała podczas manipulowania energiami.

 

Miliony ludzi codziennie czuje coś niezwykłego, lecz nie zdaje sobie sprawy czy to, co czują to na pewno prawda i co konkretnie miałoby to oznaczać. Dopóki wrażenia nie będą mocno wyraziste nie zwracamy na nie uwagi, lecz jeśli już się pojawią jesteśmy osamotnieni, gdyż nie wiemy, co nasze odczucia dają nam znać.

 

Ciepło

Zwykle oznacza wzrost aktywności materii w naszym ciele dzięki czemu cały nas organizm przyspiesza, a energia zaczyna „buzować” w nadi dając efekt uderzeń gorąca – często z chłodnymi falami wzdłuż kręgosłupa (pleców), gdzie energia idzie jako fala pulsująca. Taki wzrost energii jest spotykany podczas szczególnie mocnych medytacji, kontaktów z bytami (szczególnie tymi wyższymi) oraz silnych emocji (np. gniew).

Intensywne ciepło w dłoniach oraz na twarzy oznacza niekontrolowane emanacje, które wydostają się z ciała i ulatują poprzez aurę na zewnątrz. Często koncentracja energii w dłoniach i tworzonym konstrukcie (np. psiballa) będzie odznaczała się emanacją energii nad którą nie panujemy (szczególnie w przypadku nowicjuszy praktykujących).

W skrócie:
Wrażenie ciepła daje nam informację o:
– aktywności materii subtelnych ciała przez podwyższony poziom energii
– niekontrolowanej emanacji energii w przestrzeń
– kontaktów z bytami o wyższej wibracji niż nasza
– naładowane materie, które charakteryzują istoty żywe i ożywione (np. amulety, zaklęte posążki, relikwie itp.)


Zimno

Odczuwane zwłaszcza przy kontakcie z czymś o niższym poziomie energii niż my lub przestrzeń np. negatywne byty czy konstrukty pozbawione energii. Dodatkowo wrażenie te pojawia się przy dużej różnicy w energetyce – wtedy ciało, które całe jest gorące, a ma w sobie mniej aktywne rejony, to właśnie te rejony będą wykazywać odczucia chłodu. Jeśli całe ciało mamy chłodne lub czujemy od kogoś chłód może to oznaczać tylko niską aktywność materii i niską płynność materii w ciele, co w większości daje informacje o blokadach oraz zatorach.

Posługując się przykładem psiballa, gdy w dłoniach będziemy go trzymać, a jego powierzchnia będzie chłodna oznacza to sferę, która ma niższą energię niż nasze dłonie albo niewidzialną dla oka fizycznego granicę konstruktu, który utrzymuje energię wewnątrz.

W skrócie:
Wrażenie chłodu daje nam informacje o:
– niskiej lub żadnej aktywności materii
– bardzo niskim lub ujemnym poziomem energii w obiekcie badanym
– kontakt z bytami o niższej wibracji niż nasza
– puste przedmioty magiczne, których poziom energii wewnątrz jest ujemny, co powoduje zasysanie do wewnątrz


Ciepło – Zimno

Wrażenie to występuje zwłaszcza przy granicach sfer np. osłon lub granicy aury obiektów ożywionych, ale nie tylko – spotykane jest przy nagłych skokach świadomości, która unosi się i nagle opada w swym skupieniu po ciałach subtelnych (dla ciała mentalnego wibracje astralne są niskie, a dla fizycznego odwrotnie).

W skrócie:
Wrażenie ciepło-zimno daje nam informacje o:
– istnieniu sfery przejściowej lub granicznej w polach energii
– nagłych przesunięciach świadomości z jednego poziomu wibracji do drugiego
– zdjęcia iluzji ukrywającej zamiary lub charakter osoby
– nagłych i często gwałtownych zmian energetycznych w ciele, gdzie ciało nagle jest poddane wysokiej dawce energii


Mrowienie – Wibrowanie

Najczęściej odczuwane w silnych przekazach energii przy jednoczesnym braku przygotowania na wytężoną pracę ciała subtelnego (stąd silne wibrowanie oznaczające właśnie nieprzygotowane ciało). Również podczas przekazywania energii wibracje mogą się potęgować. Przy atakach zwykle występują jako nieprzyjemne wibracje wywołujące dreszcze. Ich szerokie pasmo może być od delikatnych po bardzo intensywne powodujące uczucie kołatania wewnątrz czaszki setek piłeczek.

Słabsze wibracje oznaczają w pełni przygotowane ciało subtelne na przekaz lub odbiór danego typu energii. Mogą też oznaczać iż energia, która do nas wędruje przelatuje „pomijając nas” z powodu różnic w skupieniu świadomości (energia mentalna, a człowiek w tym czasie zajmuje się pracą fizyczną – nikłe szanse na odebranie w pełni energii stąd mrowienie jakby obok).

W skrócie:
Wrażenie mrowienia daje nam informacje o:
– w pełni przygotowanym ciele subtelnym na przekazy/odbiory energii danej wibracji
– brak właściwej synchronizacji energii z skupieniem świadomości

Wrażenie wibrowania daje nam informacje o:
– nieprzygotowaniu ciała subtelnego na odbiór/przekaz energii danej wibracji
– silnym ataku o charakterze negatywnym
– wykraczającym poza granice możliwości człowieka działaniu wysokiej dawki energii


Płynność

Wrażenie płynącej przez kości lub mięśnie „wody” jest efektem przesuwania delikatnych materii ciała przy pomocy intensywnej myśli. Występuje również podobne odczucie, lecz w przestrzeni nas otaczającej, gdy skupiamy się na naszym polu aurycznym – wtedy otoczenie wydaje się łagodnie falować i poruszać niczym bardzo delikatna woda. Bardzo zbliżone do uczucia płynności są wrażenia przy oczyszczaniu energetycznym powodującym odprężenie ciał.

W skrócie:
Wrażenie płynności daje nam informacje o:
– poruszaniu materii subtelnej w obiegu ciała
– poruszaniu mas subtelnych materii w polu aurycznym
– odprężeniu ciał subtelnych


Twardość

Świadczy o bardzo ciężkich materiach, z którymi uciążliwie pracuje się – spowodowane jest to ich poziomem wibracji, który kiepsko reaguje na siłę myśli i wymaga wytężonego wysiłku. Przy uśpionych artefaktach lub bardzo solidnych osłonach również występuje to wrażenie, gdyż są to konstrukty o bardzo stabilnej podporze energetycznej i mają wpływ nawet na najcięższe wibracje.

W skrócie:
Wrażenie twardości daje nam informacje o:
– nieprzepuszczalnej sferze np. osłonie
– wygasłym artefakcie, którego mechanizm nie jest już sprawny, ale „zakonserwowany”
– ciężkich materiach, z którymi trudno pracować z poziomu wyższego niż dany ciężar materii (mniejszy tym bardziej im bliżej zbliżyliśmy się wibracjami do tej materii)


Lekkość

Bardzo przyjemne uczucie lekkości spowodowane jest sporym przesunięciem świadomości, ku wyższym wibracjom, czyli przeniesienia jej do wyższego ciała np. podczas podróży astralnych, gdy nasze przejawianie świadomości z fizycznego przechodzi do ciała astralnego. Równie często występuje w kontaktach z istotami określanymi jako anioły lub Mistrzowie przebywający w słabo poznanych sferach buddhi i atmy. Skupienie na emocjach typu szczęście, sympatia i radość również daje takie efekty choć nieco słabsze.

W skrócie:
Wrażenie lekkości daje nam informacje o:
– wznoszeniu świadomości do ciał wyższych
– kontaktach z istotami określanymi jako anioły oraz Mistrzami
– skupieniu na emocjach typu radość i szczęście


Ciężar

Natykając się na zagęszczone energie pozbawione jednak energii (tak zwane skorupy) lub byty, które potrafią zniwelować właściwe dla aury promieniowanie sprawiają wrażenie ciężkich, a kontakty z nimi często nie należą do zbyt przyjemnych, gdy kontaktujemy się z nimi z wysokich poziomów astralnych czy mentalnych. Po ataku wampira, gdy nasze ciało nagle traci wiele energii również mamy odczucie ciężkości, które wręcz nas przygniata. Zagęszczając energie w znany już z przykładu psiball możemy poczuć jego ciężar – to właśnie dzięki zagęszczeniu materii.

W skrócie:
Wrażenie ciężaru daje nam informacje o:
– silnie zagęszczonej materii w pewien kształt
– napotkaniu bytów o sporo niższej wibracji niż nasza
– próbie kontrolowaniu ciała niższego z wyższego poziomu
– pozbawionej energii materii subtelnej naszych ciał


Przyciąganie i odpychanie

Jedne z popularniejszych wrażeń odczuwanych przez nasze ciało. Przyciąganie świadczy o zgodności z naszym poziomem wibracji, z kolei odpychanie o czymś całkowicie odwrotnym – jej brakiem. Osoby, które lubią się na co dzień powodują, że przyciągają im podobnych towarzyszy. Z kolei osoba o znacznie wyróżniających się wibracjach będzie odpychana przez resztę (szczególnie, gdy chodzi o negatywne wibracje lub w przypadku, gdy będą one zbyt wysokie aby przyjąć je na spokojnie, co wywołuje irytację i niepokój).

W skrócie:
Wrażenie przyciągania daje nam informacje o:
– zgodności wibracji obiektu z naszymi
– wartościach, które przyciągnął nasz myślokształt
– napotkaniu istoty, która ma podobne, te same lub lepsze poglądy oraz osobowość niż nasze

Wrażenie odpychania daje nam informacje o:
– braku zgodności wibracji obiektu z naszymi
– napotkaniu istoty, która ma inne poglądy oraz osobowość niż nasze


Elektryzm i magnetyzm

Oba odczucia odnoszą się głównie do działań świadomości. Elektryzm świadczy o czymś, co pojawia się szybko, ale trwa dość krótko i trzeba to podtrzymywać siłą woli. Z kolei magnetyzm daje nam znać o czymś wielokrotnie trwalszym, czego efekty będą dłużej trwać nawet po zaprzestaniu już działań. Najłatwiej w ten sposób wyczuć przeróżne połączenia z osobami czy bytami.

W skrócie:
Wrażenie elektryczności daje nam informację o:
– działaniu, które nie trwa długo i jest łatwe do zmiany
– tworzeniu konstruktów lub działań „na szybko”

Wrażenie magnetyczności daje nam informacje o:
– działaniu, które będzie trwać dłużej nawet jeśli świadomość przestanie dawać energię
– tworzeniu konstruktów lub działań mających zadanie trwać długo
– obiekcie, którego zmienianie jest trudniejsze ze względu na ustalone proporcje


Rozszerzanie i kurczenie

Podczas głębszego transu z łatwością można odczuć kurczenie i rozszerzanie się ciała w wielu miejscach jednocześnie w rytmie bicia serca czy oddechu – jest to spowodowane absorpcją i wydalaniem energii przez ciało.  Podczas podróży astralnych, gdy ciało astralne opuszcza fizyczne następuje rozszerzenie aury eterycznej, co daje wrażenie nadmuchiwania, a następnie kurczy, gdy powracamy z podróży.

W skrócie:
Wrażenie rozszerzania daje nam informacje o:
– zwiększonej absorpcji energii z przestrzeni
– głębokim odprężeniu ciała eterycznego

Wrażenie kurczenia daje nam informacje o:
– zwiększonego oddawania energii w przestrzeń przez ciało
– powrocie świadomości do ciał po podróży


Dźwięk i Barwy

Jedno z najdziwniejszych wrażeń – czuć dźwięk. Przypomina on delikatną siateczkę, której nie sposób zlokalizować, a mimo to czuje ją całe ciało. Prościej jest z barwami – ich „obecność” sprawia wrażenie delikatnej mgiełki pobudzającej daną sferę myśli i uczuć. W zależności od tego jaki dźwięk i jaka barwa jest obecna możemy poczuć od przyjemnego „łaskotania” do mdłości i efektu rozpływania się koncentracji.

W skrócie:
Wrażenie dźwięku i barw daje nam informacje o:
– wszystkim, w zależności od tonu (wibracji) lub barwy


Ruch

Delikatne lub silne wrażenia ruchu przebiegające po ciele lub w przestrzeni pola aurycznego są przejawem mówiącym o przechodzących falach nazywanych również „zmarszczkami”. Możemy je odczuć, gdy w pobliżu porusza się byt bądź istota, zagęszczenie energii w postaci pocisku czy klątwy bądź aktywna sfera (np. subtelna osłona).

W skrócie:
Wrażenie ruchu daje nam informacje o:
– poruszaniu się zagęszczenia materii np. czakr lub myślokształtów
– przebywaniu w pobliżu bytów czy istot
– zetknięciu się z subtelnymi konstruktami

 

 

Oczywistym jest fakt, że większość wrażeń będzie się łączyć i występować jednocześnie. Opisane tu wrażenia są skondensowaną formą tego, co sam doświadczyłem i nauczyłem się w ciągu lat nauki – przeznaczam tą wiedzę dla początkujących w tej fascynującej dziedzinie jaką jest Energetyka.

Należy pamiętać, że dla każdego predyspozycje są inne – ktoś może ustawić sobie inne wrażenia na zupełnie inne działania lub mieć takie, które tutaj nie są opisane – znalazły się tutaj najpopularniejsze, o które najczęściej byłem pytany przez osoby z minimalnym doświadczeniem.

Zobacz też:

Interpretacja barw aury cz.2 Nadszedł czas na drugą część barw aury. W poprzedniej części zakończyliśmy na barwie żółtej, a więc teraz zaczniemy od koloru zielonego. Po odpowiednim opisaniu wszystkich podstawowych kolorów, opiszę również te mniej popularne, takie jak złoto czy srebro. Na tym kończy się mój opis, gdyż każde kolejne barwy, są odmianą lub połączeniem już opisanych. Zielony Nie ma innej barwy, która miałaby tyle znaczeń, ile zieleń. W szeroko pojętym znaczen...
Ośrodek Sakralny (Svadhisthana)      Czakra kojarzona głównie z sferą seksualną i emocjami. Mocno kojarzona z elementem wody ze względu na zmienność i płynność jej esencji. W mistycyzmie ten wir jest zalążkiem naszego przejawienia emocjonalnego w materii, to dzięki niemu możemy przejawiać wielość emocji. Jego istnienie w naszym ciele daje nam przyjemność z seksu, pobudza naszą seksualność i wspiera nawiązywanie relacji z środowiskiem. PODSTAWY CZAKRY SAKRALNEJ Umiejscowieni...
Ciała subtelne Ego Chcemy czy nie – posiadamy warstwy. Nie rozkładamy się na ciało i duszę, lecz stanowimy szereg ciał, przez które przepływa świadomość naszego istnienia. Każde z tych ciał znajduje się w innej sferze – eterycznej, astralnej lub mentalnej. Wyróżniamy praktycznie 8 ciał, lecz omówimy sobie tylko 4 z nich, a więc te, które są najbardziej powiązane z tym, co znamy jako ludzie. Dopiero przy poziomie mentalnym wyższym (przyczynowym) następuje pierwsze ...
Ośrodek Podstawy (Muladhara) Czakra ta zwana także Korzeniem, co może być jawnym nawiązaniem do genitaliów mężczyzny jak i oznaczać kontakt z podstawowymi materiami świata – a więc ziemią, po której stąpamy jak i jej wewnętrznym ogniem. W mistycyzmie ten wir jest zalążkiem naszego przejawienia w materii, kotwicą pozwalającą nam tutaj przebywać. Nic więc dziwnego, że odpowiada za poczucie spokoju, bezpieczeństwa oraz sprawność fizyczną i pracę narządów rozrodczych. Podst...

Masz pytania?

Komentarze
0 myśli na temat “Wrażenia przy operowaniu energiami”

Dodaj komentarz

Resner.pl Wersja 1.0.1, Wykonanie: Dominik Opyd (Inder), Oprogramowanie: Wordpress, Semantic UI
Drogi czytelniku, wszystkie artykuły na tej stronie oraz sama strona opierają się na licencji Creative Commons, bardzo prosimy o uszanowanie tych praw.