Witaj na stronie
rozejrzyj się i zobacz
Logowanie
Pokaż swoją aktywność!
Rejestracja
Najnowszy artykuł!
Zerknij co nowego
Kategorie
Wybierz to czego szukasz
Eksperymenty (3)
Energetyka (13)
Istoty i Byty (10)
LD I OOBE (5)
Magia (2)
Relacje & Opinie (2)
Rozwój Duszy (8)
Rzemiosło (6)
Trening (2)
Uzdrawianie (5)
Partnerzy
Zobacz kto nas wspiera
Vortal Rzeczy Paranormalnych - forum paranormalne.pl
Google
Kolejne reklamy

Aktualnie brak.

Wpływ Księżyca na ludzi
Poniżej znajdziesz informacje z wybranym przez ciebie tematem.

Tysiące artykułów o wpływie Księżyca na ludzi oraz niezliczona ilość horoskopów opartych o moc Księżyca. Czy faktycznie ma on taki wpływ na ludzi? Przykłady potwierdzające ten głos opinii publicznej, można mnożyć, lecz jak wiemy – nie idzie się w stadzie po mądrość.

 

Kwintesencją wielu informacji, które napotkamy jest stwierdzenie – tak, Księżyc oddziałuje na nas i to z siłą wściekłego byka, gdyż odpowiada za nawet odchudzanie lub decyzje o bagatelnych, jak i tych poważnych spraw. Czyżby teoria o wolnej woli miałaby być obalona?

Otóż wcale nie. Wpływ Księżyca jest obecnie znacznie przesadzony. Jego emanacje nie mają takiej siły, by aktywnie wpływać na ludzkie życie, a tym bardziej naginać nas, w kierunku konkretnych działań lub procesów w naszym ciele. Skupmy się tutaj na wyżej wspomnianym odchudzaniu.

Według reguł, które wmawiają nam ezoterycy (najczęściej przeróżne wróżki z TV), nie mamy szans zejść z naszej wagi, póki Księżyc przybiera Gdy jednak ubywa, to spokojnie będziemy mieć wsparcie i kilogramy będą znikać w oczach. Dodatkowymi rytuałami możemy wzmocnić to oddziaływanie. Czyżby wreszcie został odnaleziony Święty Graal dietetyków?

 

Niezupełnie. Otóż te same wróżki nie wspominają o tym, że to oddziaływanie jest tak słabe, że jakikolwiek wpływ zewnętrzny (lub tym bardziej wewnętrzny), może kompletnie przerosnąć wpływ Księżyca lub go zniwelować do prawie zerowego czynnika wpływającego na nas. Wtedy nici z jakiegokolwiek odchudzania, bo mimo wielkości satelity Ziemi, to jego wpływ opiera się głównie o czynniki czysto mechaniczne i jakby to powiedzieli magowie – elementu wody (a spalanie jest procesem elementu ognia). Z tego powodu Księżyc potrafi poruszyć za sobą masy wody, ale im mniejsza jednostka, tym słabsze wspólne oddziaływanie – człowiek nie jest na tyle duży.

Najlepszym tego przykładem jest kot. Sierściuchy, to zwierzęta leniwe i skore do jeszcze większego lenistwa, więc zarażają tym innych – są niczym żywa sugestia, by poleżeć i nic nie robić. Wpływ jego naturalnego lenistwa na nas, jest silniejszy od wpływu Księżyca – głównie ze względu na jego bliskość, a wraz z silniejszym emocjonalnym przywiązaniem i naszą niechęcią do pracy, tylko to wzrasta. Patrząc na kota odczuwamy jego emanacje i nie chce się nam nic robić, choć nie tylko przez niego – to nadal tylko wpływ, który możemy zignorować. Silniej może zadziałać nawet placebo i prawdopodobnie to ono, jest wytworem ekscytacji ezoteryków na temat Księżyca, co często jest mylone z jego faktycznym działaniem skierowanym w kierunku Ziemi, a więc i ludzi.

 

Kwintesencja Księżyca

Do tej pory wyjaśniłem tylko siłę wpływu srebrnego globu na ludzi. Teraz skupię się na emanacjach, jakie on z siebie wydziela oraz tego, co jest ich składnikiem. Kwestie pełni czy nowiu są zależne od Słońca, gdyż:

  • podczas pełni, półkula skierowana w naszą stronę (tak zwana tarcza) jest prawie cała oświetlona przez Słońce będące w opozycji do Księżyca (180 stopni).
  • podczas nowiu, Księżyc zwrócony jest do nas nieoświetloną stroną, co powoduje jego „zniknięcie” i nie jest on widoczny gołym okiem.

Odbite promienie słoneczne, które widzimy w nocy podczas pełni, powodują w nas dyskomfort, gdyż nasze biologiczne ciała są nastawione na działania względem zasobu światła (odgórnie przyjmujemy, że jak jasno, to pracujemy, a gdy ciemno – śpimy). Natężenie podczas pełni, jest na tyle duże, że osoby wrażliwe mają trudności z zaśnięciem, są zdenerwowane lub nawet lunatykują.

Jednak Księżyc w naturalny sposób nie odbija wszystkiego, lecz część pochłania, a pewne jego emanacje wytrącają się z jego sfery i kierują się w stronę Ziemi. Eksponowanie ich podczas pełni wpływa na nasze samopoczucie i dla wrażliwych są one niepokojące. Nie z powodu jakiś tajemniczych energii, a po prostu dlatego, że to zupełnie inne środowisko. Człowiek podróżuje chcąc poznać te inne emanacje z różnych krajów (środowisk), lecz Księżyc nie jest zdatny do życia, ani tym bardziej przyjazny temu założeniu (brak warunków).

Ciężko więc oczekiwać, że srebrny glob będzie działać tak, jak to opisują ezoterycy. Na pewno oddziałuje on na ludzi i jest to coś odczuwalnego, lecz w tak drobnym zakresie, że spokojnie można obyć się bez rytuałów, obliczonych na wpływ Księżyca. Tym bardziej żyć według jego faz.

Zupełnie inną opcją jest lunatykowanie. Te, praktycznie wcale nie jest spowodowane przez Księżyc, ale może służyć jako dodatkowy bodziec – organizm człowieka reaguje na większe niż normalnie dawki światła odbitego przez Księżyc i stąd może wstać i wykonywać pewne czynności. Jego umysł nie jest jednak przebudzony, lecz zawieszony we śnie, ale mimo wszystko lunatycy potrafią nawet pisać lub czytać – słyszano też o seksie lub zakupach podczas snu. Dotyczy to jednak ludzi o dużej podatności na sugestię, a więc o dużej sensytywności.

Tagi: ,

Masz pytania?

Komentarze
0 myśli na temat “Wpływ Księżyca na ludzi”

Dodaj komentarz

Resner.pl Wersja 1.0.1, Wykonanie: Dominik Opyd (Inder), Oprogramowanie: Wordpress, Semantic UI
Drogi czytelniku, wszystkie artykuły na tej stronie oraz sama strona opierają się na licencji Creative Commons, bardzo prosimy o uszanowanie tych praw.