Witaj na stronie
rozejrzyj się i zobacz
Logowanie
Pokaż swoją aktywność!
Rejestracja
Najnowszy artykuł!
Zerknij co nowego
Kategorie
Wybierz to czego szukasz
Eksperymenty (3)
Energetyka (13)
Istoty i Byty (10)
LD I OOBE (5)
Magia (2)
Relacje & Opinie (2)
Rozwój Duszy (8)
Rzemiosło (6)
Trening (2)
Uzdrawianie (5)
Partnerzy
Zobacz kto nas wspiera
Vortal Rzeczy Paranormalnych - forum paranormalne.pl
Google
Kolejne reklamy

Aktualnie brak.

Sesja uzdrawiania i jej znaczenie
Poniżej znajdziesz informacje z wybranym przez ciebie tematem.

W dziedzinie uzdrawiania sesja, to proces mający na celu poprawienie stanu ciał subtelnych u pacjenta, poprzez zbiór czynności transformujących oraz harmonizujących jego układ energetyczny, który złożony jest z trzech ciał subtelnych i jednego ciała fizycznego (te ostatnie tylko pośrednio). Sama definicja jednak nie wyjaśnia zbyt wiele, jest zbyt ogólnikowa. Trzeba wgryźć się w szczegóły.

 

Czas dla sesji

Zacznijmy może od czasu, który poświęcamy na sesję, gdyż ten jest ważny zarówno dla uzdrowiciela, jak i pacjenta. Odpowiednia ilość czasu, umożliwia pełniejsze wykonanie uzdrawiania, co umożliwia łatwiejsze przyjmowanie przekazu energii przez ciała subtelne. Oprócz odpowiedzi na pytanie „ile?”, ważna jest też wiedza „kiedy?”. Polecane jest wczesne popołudnie (do 15) lub późne wieczory, gdyż wtedy organizm zgłasza zapotrzebowanie na odpoczynek, a sesja dodatkowo pozwala uzupełnić bilans energetyczny (wydatki i przychody energii w ciele).

Minimalna  ~15 minut
Sesje tego typu są intensywniejsze lub mają na celu powierzchowne oczyszczenie. Najczęściej tyle zajmuje pozbycie się drobnej dysfunkcji układu energetycznego lub zdjęcie bólu czy też gorączki. To także minimalny czas działania, gdyż dopiero po 15 minutach uzdrowiciel może być pewien, że przekaz energii został przyjęty przez ciało (dość często organizm odrzuca nawet wchłoniętą już siłę).

Średnia  ~40 minut
Zasadniczo, jest to najczęściej używany typ, gdyż umożliwia znacznie więcej niż te kilka minut w Minimalnej. Uzdrowiciel ma czas na przyjrzenie się pacjentowi – niby powinien to zrobić wcześniej, a więc przy skanowaniu, lecz należy wziąć pod uwagę, że podczas wprowadzania zmian w energetyce pacjenta, system energetyczny reaguje i zmienia się. Wtedy konieczna jest ciągła obserwacja.

Długa  ~60 minut
Trwa zaledwie o 20 minut więcej, lecz znowu pojawia się tutaj przeszkoda – po 45 minutach wysiłku umysłowego następuje automatyczne rozprzężenie i umysł coraz gorzej koncentruje się na zadaniu. Uzdrowiciel dla dobra pacjenta, powinien wiedzieć, ile jest w stanie poświęcić czasu klientowi, będąc w pełnej gotowości i zaprzestać, gdy jest to już tylko stratą sił. Jeśli jednak potrafi zachować koncentrację na tyle czasu, to pacjent może być pewny, że nie będzie to czas stracony – oczyszczanie głębokie, które wtedy może zostać wykonane, jest optymalne dla ciał subtelnych chorej osoby.

Epicka  ~120 minut i więcej
Dużo by mówić… nikt, kto umie trzeźwo myśleć, nie będzie robił tak długich sesji na pacjencie, jeśli nie jest zagrożone jego życie lub brak wsparcia może skończyć upośledzeniem ważnych funkcji życiowych bądź energetycznych. Z tego powodu, jeśli już takie występują, to jako sesje grupowe, gdzie w zaciszu pomieszczenia i za pomocą medytacji następuje grupowe oczyszczanie.

Przygotowania do sesji

Skoro został już opracowany czas dla sesji, to teraz pora na opisanie przygotowań do przyjęcia przekazu. Każdy uzdrowiciel ma pewną podstawę wspólną, lecz bardziej zaawansowane przygotowania są wykonywane w różny sposób – zależnie od systemu, jakim posługuje się bioenergoterapeuta. Dla pacjentów jest wyjątkowo duża jednolitość możliwych opcji:

Pożywienie i napoje
Koniecznie w miarę lekkie i neutralne energetycznie. Możliwe jest zjedzenie ryb lub owoców morza, gdyż te mają dość łagodne wibracje (w porównaniu do cielęciny czy wieprzowiny). Warzywa są elementarną podstawą, którą zaleca się jeść przed sesją, jeśli pacjent chce wspomóc proces oczyszczania. Owoce rzecz jasna również, choć bez przesady.

Na potrzeby sesji zaleca się picie herbaty bez cukru, wody (lekko słodzonej) lub nieco alkoholu (piwo lub wino – zero wódki). To ostatnie jest szczególnie zalecane, jednak z rozsądnym umiarem! Odpadają soki (udające naturalne) oraz napoje gazowane i kawa i napoje typu drink energy.

Zachowania
Udany seks lub sport mają tą samą wartość, która umożliwia pobudzenie przed sesją ciał subtelnych. Oboje mają strefę czasu blisko 6h, kiedy to energetyka człowieka reaguje o wiele sprawniej i łatwiej chłonie energię. Gimnastyka daje podobny efekt, lecz trwa on zaledwie 2h. Masaż ciała i kąpiel znacznie ułatwiają uzdrowicielowi pracę i to przez dłuższy czas.

Nie poleca się korzystania z komputera oraz oglądania telewizji, ale także i kompletnego nic nie robienia. Podczas sesji uzdrowiciel zsyła na pacjenta stan odprężenia. Jeśli więc klient sam postanowi go osiągnąć i wzmocnić, to odczuje lepiej wpływ przekazu.

Odczucia podczas sesji

Przez wiele lat nawarstwiło się mitów na temat odczuć podczas sesji. Pacjenci zaczęli wymagać, by ich wrażenia były na tyle silne, by je odczuć, co przy mocno zanieczyszczonej energetyce było wielce nieprawdopodobne. Im mocniejsze doznania podczas sesji, tym GORZEJ, gdyż jest to oznaka braku przyjmowania przekazu energetycznego, przez ciała subtelne. Poprawnie odczuwana sesja, to łagodne i lekkie wrażenia przy oczyszczaniu i napięcie podczas naruszania blokad.

Uzdrowiciel zawsze powinien dać możliwość skontaktowania się z nim podczas sesji, by pacjent mógł poinformować go o bolesnych odczuciach lub złym obrocie spraw, w razie gdyby osoba uzdrawiająca tego nie zauważyła (zdarza się i najlepszym). Komunikacja jest podstawą dobrej współpracy i wspiera uzyskiwane efekty. Warto też pytać o odczucia, przy każdej sesji, ponieważ sesje tematyczne mogą znacznie różnić się stopniem jak i różnorodnością wrażeń.

Należy też poczekać na efekty – te nadejdą w swoim czasie, który zwykle trwa około dwóch tygodni. Jeśli przez ten czas nie widać efektów, to widocznie uzdrowiciel nie dokonał spodziewanych zmian lub organizm człowieka wykorzystał zdobytą energię do czegoś innego – co dzieje się często, z powodu nadmiaru emocji, które są bardzo energożerne. Natychmiastowe lub szybkie efekty kosztują znacznie więcej siły włożonej przez uzdrowiciela, a zasoby nawet najlepszych są ograniczone.

Zobacz też:

Teorie dotyczące Reiki     Tekst zawiera w sobie moje luźne przemyślenia, na temat systemu uzdrawiania, jakim jest Reiki. Nie ma na celu krzywdzić, ani osądzać żadnej z osób zajmujących się Reiki, dlatego osobom o delikatnej samokontroli zalecam zakończyć czytanie tego artykułu w tym miejscu. Pozostałych zapraszam do przemyśleń i głębokiej refleksji. Bez obrazy, jeśli ugodziłem w czyjeś poglądy.   Początek Reiki Usui podczas medytowania przez 21 dni na górze Ku...
Sesja bezpośrednia i na odległość     Dla wielu nie ma żadnej różnicy, choć sesja na odległość budzi zrozumiałe wątpliwości – zresztą całkiem słuszne, lecz bez zrozumienia tego, jakie możliwości dają obie opcje, nasza opinia niewiele znaczy i tylko komplikuje życie uzdrowicielom. Poniżej przedstawiam rozpiskę tego, czym jest dana możliwość uzdrawiania i co sobą reprezentuje. Krótko – Czym jest sesja? Sesja to działania, ułożone w sekwencje procesy, które mają na celu wprowadz...

Tagi: ,

Masz pytania?

Komentarze
0 myśli na temat “Sesja uzdrawiania i jej znaczenie”

Dodaj komentarz

Resner.pl Wersja 1.0.1, Wykonanie: Dominik Opyd (Inder), Oprogramowanie: Wordpress, Semantic UI
Drogi czytelniku, wszystkie artykuły na tej stronie oraz sama strona opierają się na licencji Creative Commons, bardzo prosimy o uszanowanie tych praw.