Witaj na stronie
rozejrzyj się i zobacz
Logowanie
Pokaż swoją aktywność!
Rejestracja
Najnowszy artykuł!
Zerknij co nowego
Kategorie
Wybierz to czego szukasz
Eksperymenty (3)
Energetyka (13)
Istoty i Byty (10)
LD I OOBE (5)
Magia (2)
Relacje & Opinie (2)
Rozwój Duszy (8)
Rzemiosło (6)
Trening (2)
Uzdrawianie (5)
Partnerzy
Zobacz kto nas wspiera
Vortal Rzeczy Paranormalnych - forum paranormalne.pl
Google
Kolejne reklamy

Aktualnie brak.

Sesja bezpośrednia i na odległość
Poniżej znajdziesz informacje z wybranym przez ciebie tematem.

    Dla wielu nie ma żadnej różnicy, choć sesja na odległość budzi zrozumiałe wątpliwości – zresztą całkiem słuszne, lecz bez zrozumienia tego, jakie możliwości dają obie opcje, nasza opinia niewiele znaczy i tylko komplikuje życie uzdrowicielom. Poniżej przedstawiam rozpiskę tego, czym jest dana możliwość uzdrawiania i co sobą reprezentuje.

Krótko – Czym jest sesja?

Sesja to działania, ułożone w sekwencje procesy, które mają na celu wprowadzić zmiany w ciałach subtelnych pacjenta. Uzdrowiciel za pomocą skupionej woli, przekazuje określony zasób energii i nadaje pęd zmianom w ciałach. Nie tyle uzdrawia, co wspiera procesy samouzdrawiania ciała i jeśli te zostanie odpowiednio pobudzone, to pacjent szybko wróci do zdrowia.

Jak ma się do tego odległość? Dla energii nie ma ona większego znaczenia, lecz w każdym procesie, który jest nam znany istnieje zapotrzebowanie również dla materii. Uzdrowiciel podczas sesji bezpośredniej może, przy użyciu cięższych materii, znacznie lepiej wpływać na ciała subtelne, bo aż do poziomu eterycznego i to bez większego niż normalnie wysiłku.

Posługując się przekazem na odległość może sprawnie działać tylko na dwóch poziomach – mentalnym i astralnym, gdy eteryczny stan będzie praktycznie nienaruszony, ze względu na toporność i bezwładność materii. Przy sesji bezpośredniej, to ciała subtelne uzdrawiającego są nośnikiem sił skierowanych ku pacjentowi – teoretycznie jest więc ona znacznie wydajniejsza.

Sesja bezpośrednia

Niewątpliwym plusem jest większy komfort pacjenta, który widząc, że uzdrowiciel się nim zajmuje, jest spokojniejszy. Zwykle wtedy sesja jest w gabinecie specjalnie do tego przystosowanym, więc i miejsce pozwala uzyskać możliwie najlepszy stan umysłu i ciała, do przyjęcia przekazu.

Również dla uzdrawiającego jest to lepsza sytuacja – umożliwia werbalny kontakt z pacjentem oraz szybkie reagowanie, w razie nieprzewidzianych zdarzeń (i udzielenia pierwszej pomocy w razie czego). Prócz głębszego poziomu komunikacji z pacjentem, uzdrowiciel ma także możliwość mocniejszego wpływu na psyche klienta – prościej jest uwierzyć (wesprzeć) proces uzdrawiania, gdy osoba widzi, że bioenergoterapeuta jest przy nim.

Pod kątem czysto energetycznym osoba zajmująca się uzdrawianiem może wykorzystać czyste materie ze swego ciała i znacznie pewniej powodować stabilne zmiany w energetyce pacjenta. Bezpośredni wpływ na każdym poziomie oraz bezpieczna przestrzeń dają klientowi możliwość puszczenia blokad bez obaw, że ktoś niepowołany zakłóci sesję.

Minusami są na pewno: ograniczone pole działania uzdrowiciela (nie każdy zdoła do niego przyjechać, ani on do każdego) i brak możliwości totalnego wyłączenia się z aktywności fizycznej – uzdrowiciel leżący obok pacjenta dziwnie by wyglądał.

Sesja na odległość

Brak ograniczeń względem miejsca, w którym można zrobić sesję powoduje, że uzdrowiciel może pomóc znacznie większej liczbie osób. Odpowiednio skoncentrowany, jest w stanie działać również i na najgęstsze poziomy materii eterycznej, lecz wymaga to znacznie więcej wysiłku, niż przy sesji bezpośredniej. Bioenergoterapeuta ma możliwość przybrania najwygodniejszej dla niego pozycji – leżącej, lotosu czy nawet półświecy, jeśli tak mu wygodniej, a dzięki temu, że klient go nie widzi, nikomu nie będzie to przeszkadzało.

Ten typ sesji jednak pozostawia wiele do życzenia względem komunikacji z pacjentem. Pomijając rozmowy terapeutyczne, komunikacja przez np. Skype czy telefon nie są zbyt wygodne, gdy uzdrowiciel koncentruje się na przekazaniu energii w ciała pacjenta. Nie ma też ciągłej kontroli nad tym, co robi pacjent – ten może stwierdzić, że wystarczy odprężenie w trakcie podróżowania autobusem, albo oglądanie telewizji czy granie na komputerze.

Patrząc na to z czysto energetycznego punktu widzenia, ten rodzaj sesji ma mnóstwo możliwości – duża część uzdrowicieli nie potrafi się tak mocno skupić, gdy w pobliżu jest pacjent, a będąc daleko od niego może w spokoju położyć się i puścić cugle umysłowi, co przekłada się na łatwiejsze działanie dla uzdrawiającego. Astralno-mentalne działania są tutaj najwłaściwsze.

Zobacz też:

Sesja uzdrawiania i jej znaczenie W dziedzinie uzdrawiania sesja, to proces mający na celu poprawienie stanu ciał subtelnych u pacjenta, poprzez zbiór czynności transformujących oraz harmonizujących jego układ energetyczny, który złożony jest z trzech ciał subtelnych i jednego ciała fizycznego (te ostatnie tylko pośrednio). Sama definicja jednak nie wyjaśnia zbyt wiele, jest zbyt ogólnikowa. Trzeba wgryźć się w szczegóły.   Czas dla sesji Zacznijmy może od czasu, który po...
Teorie dotyczące Reiki     Tekst zawiera w sobie moje luźne przemyślenia, na temat systemu uzdrawiania, jakim jest Reiki. Nie ma na celu krzywdzić, ani osądzać żadnej z osób zajmujących się Reiki, dlatego osobom o delikatnej samokontroli zalecam zakończyć czytanie tego artykułu w tym miejscu. Pozostałych zapraszam do przemyśleń i głębokiej refleksji. Bez obrazy, jeśli ugodziłem w czyjeś poglądy.   Początek Reiki Usui podczas medytowania przez 21 dni na górze Ku...

Tagi: ,

Masz pytania?

Komentarze
0 myśli na temat “Sesja bezpośrednia i na odległość”

Dodaj komentarz

Resner.pl Wersja 1.0.1, Wykonanie: Dominik Opyd (Inder), Oprogramowanie: Wordpress, Semantic UI
Drogi czytelniku, wszystkie artykuły na tej stronie oraz sama strona opierają się na licencji Creative Commons, bardzo prosimy o uszanowanie tych praw.