Witaj na stronie
rozejrzyj się i zobacz
Logowanie
Pokaż swoją aktywność!
Rejestracja
Najnowszy artykuł!
Zerknij co nowego
Kategorie
Wybierz to czego szukasz
Eksperymenty (3)
Energetyka (13)
Istoty i Byty (10)
LD I OOBE (5)
Magia (2)
Relacje & Opinie (2)
Rozwój Duszy (8)
Rzemiosło (6)
Trening (2)
Uzdrawianie (5)
Partnerzy
Zobacz kto nas wspiera
Vortal Rzeczy Paranormalnych - forum paranormalne.pl
Google
Kolejne reklamy

Aktualnie brak.

Praca z czakrami – Trening podstawowy
Poniżej znajdziesz informacje z wybranym przez ciebie tematem.

    Wiedząc już czym są czakry i co nam umożliwiają, dobrze jest także wiedzieć, jak je rozwijać oraz wspierać ich rozwój. W tym artykule skupię się głównie na podstawie pracy typowo energetycznej z czakrami. Nie oznacza to jednak, że czakry przejdą w stan przebudzenia, jeśli nie zajdą odpowiednie zmiany w świadomości. Podane niżej ćwiczenia dotyczą tylko ich odpowiedniej konserwacji.

Praca z czakrami na poziomie podstawowym, opiera się o odpowiednie ich ładowanie. Nie możemy do tego podchodzić dowolnie, gdyż ładowanie tylko jednej czakry powoduje zachwianie równowagi energetycznej. Z kolei skupienie się na części ośrodków, zmieni nasz punkt skupienia świadomości, co przy braku ładowania innych czakr, tylko nam zaszkodzi. Róbmy więc to w przemyślany sposób.

Podstawa dla treningu

Zawsze zaczynamy od Czakry Podstawy, gdyż to ona jest fundamentem układu energetycznego i bez niej, reszta czakr nie otrzymuje potrzebnej siły, do pełnego rozruchu i aktywności. Dlaczego? Otóż pierwszy ośrodek odpowiada za dopływ siły Kundalini do naszego systemu. Jest to energia rozwijająca wszystko, co istnieje – popychająca do ewolucji. Dlatego tak ważne jest, by zaczynać od pierwszego ośrodka, zwanego także Korzeniem.

Rozpoczynamy bardzo prosto. Za pomocą skupienia na obszarze czakry Podstawy rozgrzewamy wir. Ważne – nie koncentrujemy się na wirze, ale na obszarze wokół niego, gdyż to pozwoli na uzyskanie trzykrotnie lepszych efektów, niż wymuszanie ruchu wprost na czakrze. Ten obszar rozgrzewa się bardzo łatwo, w zasadzie od zaledwie kilku chwil, dlatego nie powinien tworzyć komplikacji. Jeśli obszar nie rozgrzewa się łatwo, to należy ćwiczyć, to do skutku, aż nie zacznie wydzielać ciepła.

Gdy już osiągniemy ten poziom ciepła, który nas zadowala, to kierujemy go do góry, gdzie umieszczamy w bezpośrednio wyższej czakrze. Równocześnie dbamy o to, aby nowy napływ ciepła z Czakry Podstawy narastał i krążył pomiędzy powiązanymi czakrami. Gdy poczujemy, że energia uaktywniła czakrę, to ostrożnie wydzielajmy to ciepło na cały obszar wokół tych czakr.

Kolejne działania wyglądają tak samo: ściągamy ciepło z pierwszego wiru i kierujemy przez czakry, do kolejnej, którą jeszcze nie naładowaliśmy. Następnie rozkładamy tą energię na cały obszar wokół wiru. Spowoduje to polepszenie przepływu energii przez nadi. Jeśli tego nie zrobimy, to system energetyczny będzie miał znacznie cięższy start w pełną aktywność.

 Po dotarciu do Czakry Korony, należy odpowiednio rozprowadzić ciepło po całym ciele, aż cały organizm będzie zgodnie odpowiadał na nowy poziom energii. Następnie zaczynamy pobierać energię wprost z najwyższego wiru – ta energia jest chłodniejsza, lecz sporo delikatniejsza. Pobiera się ją ostrożnie i rozprowadza po kręgosłupie w dół, gdzie wzmacnia przejawianie siły Kundalini.

Oprócz pewnych efektów związanych z podniesieniem poziomu energii i większą łatwością przejawiania, to są jeszcze inne procesy, które można zauważyć, podczas wykonywania tego ćwiczenia. Gdy energia przechodzi przez czakry, to możemy odczuć obecność blokad poprzez odczucia zimna, kłucia, pustki, dziury itp. objawów, które najczęściej są nieprzyjemne. Świadczy to o występowaniu zanieczyszczeń, które tamują prawidłowy przepływ energii.

Wystarczy wtedy zwiększyć nieco przepływ energii i utrzymywać go, aż blokada zacznie mięknąć lub pękać. Nastąpi wtedy samoistna regulacja w systemie ciał subtelnych i energia odnajdzie nowe ścieżki, którymi będzie mogła płynąć. Proces ten może być gwałtowny i bolesny, ale nie powinien trwać dłużej niż kilkadziesiąt minut. Mogą wtedy pojawić się emocje, tworzące fundament blokady.

Zobacz też:

Ośrodek Sakralny (Svadhisthana)      Czakra kojarzona głównie z sferą seksualną i emocjami. Mocno kojarzona z elementem wody ze względu na zmienność i płynność jej esencji. W mistycyzmie ten wir jest zalążkiem naszego przejawienia emocjonalnego w materii, to dzięki niemu możemy przejawiać wielość emocji. Jego istnienie w naszym ciele daje nam przyjemność z seksu, pobudza naszą seksualność i wspiera nawiązywanie relacji z środowiskiem. PODSTAWY CZAKRY SAKRALNEJ Umiejscowieni...
Ciała subtelne Ego Chcemy czy nie – posiadamy warstwy. Nie rozkładamy się na ciało i duszę, lecz stanowimy szereg ciał, przez które przepływa świadomość naszego istnienia. Każde z tych ciał znajduje się w innej sferze – eterycznej, astralnej lub mentalnej. Wyróżniamy praktycznie 8 ciał, lecz omówimy sobie tylko 4 z nich, a więc te, które są najbardziej powiązane z tym, co znamy jako ludzie. Dopiero przy poziomie mentalnym wyższym (przyczynowym) następuje pierwsze ...
Interpretacja barw aury cz.1 Początkowo widzenie aury opiera się o dostrzeganie szarawego pola dokoła człowieka, o zupełnie bezbarwnej konsystencji. Dopiero z czasem pojawiają się barwy, ze znanej nam palety kolorów, a następnie odcienie i odmiany nie występujące już w fizycznie obserwowalnej oktawie barw. Interpretacja tych barw umożliwia nam odczytanie stanu psychicznego i emocjonalnego człowieka. Mijając etap szarawej otoczki, objawiają się nam podstawowe kolory, które w...
Ośrodek Splotu (Manipura)      Czakra, której najczęściej przypisuje się siedzibie ego, a więc naszej osobowości i charakteru. Powiązana z ogniem, związana z walką o swoje, za pomocą charyzmy. Jej podstawową cechą, jest pobieranie prany z powietrza oraz przejawianie naszych wysiłków oraz wspieranie ich osiągania.   Podstawy czakry splotu Umiejscowienie: Swój początek bierze w kręgosłupie, na wysokości przepony i właśnie dlatego, tak mocno reaguje na właściwie tec...

Masz pytania?

Komentarze
0 myśli na temat “Praca z czakrami – Trening podstawowy”

Dodaj komentarz

Resner.pl Wersja 1.0.1, Wykonanie: Dominik Opyd (Inder), Oprogramowanie: Wordpress, Semantic UI
Drogi czytelniku, wszystkie artykuły na tej stronie oraz sama strona opierają się na licencji Creative Commons, bardzo prosimy o uszanowanie tych praw.