Witaj na stronie
rozejrzyj się i zobacz
Logowanie
Pokaż swoją aktywność!
Rejestracja
Najnowszy artykuł!
Zerknij co nowego
Kategorie
Wybierz to czego szukasz
Eksperymenty (3)
Energetyka (13)
Istoty i Byty (10)
LD I OOBE (5)
Magia (2)
Relacje & Opinie (2)
Rozwój Duszy (8)
Rzemiosło (6)
Trening (2)
Uzdrawianie (5)
Partnerzy
Zobacz kto nas wspiera
Vortal Rzeczy Paranormalnych - forum paranormalne.pl
Google
Kolejne reklamy

Aktualnie brak.

Podstawowe działania na energiach
Poniżej znajdziesz informacje z wybranym przez ciebie tematem.

Podstawy operowania energiami są zaprogramowane w większość systemów, które korzystają z istnienia różnych rodzajów sił. Jest sześć fundamentalnych czynności, których opanowanie da nam dużą kontrolę nad tym, co będziemy robić z energiami: Absorbowanie i Emanowanie, Akumulacja i Rozpraszanie oraz Transfer i Cyrkulacja. Nieświadomie wykorzystujemy te procesy cały czas, lecz naszym celem jest przecież działalność świadoma.

 

PODSTAWOWE DZIAŁANIA

Każdy człowiek słysząc po raz pierwszy o energetyce i ćwiczeniach z nią związanych natknie się na techniki mające na celu pobieranie energii lub jej kumulowanie. Jednak to nie są wszystkie czynności, które można wykonać – skoro można pobrać, to można także i oddać. Powstały zatem trzy pary, każda po dwie przeciwstawne sobie procesy (jest ich wiele więcej, lecz już nie zaliczają się do działań podstawowych.

Psiball będący podstawowym ćwiczeniem każdego początkującego jest świetnym przykładem wyjaśniającym wszystkie niżej opisane procesy. Fakt, że może go zrobić nawet niezbyt utalentowany człowiek umożliwia obserwację każdemu, kto tylko podejmie się tego wysiłku.

 

Absorbowanie i Emanowanie (pobieranie i oddawanie)
Czerpanie energii polega głównie na wykorzystywaniu dostępnych źródeł siły życiowej: skumulowanych w przedmiotach energii, gdzie jest jej dużo lub z przestrzeni, gdzie jest mniejsze skoncentrowanie, a jednak siła jest nie do wyczerpania (przy odpowiednim pobieraniu). Możliwym jest pobieranie energii z organizmów żywych – gotowej do pochłonięcia siły życiowej innych ludzi. Ostrzegam – pobieranie energii z roślin, zwierząt jak i innych ludzi jest uznawane za kradzież jeśli istota/byt nie zgodził się na takie działanie względem niego.

Oddawanie polega na zwrocie energii w przestrzeń. Nasze zasoby siły podczas kierowania energii na zewnątrz najpierw będą obciążały w pierwszej kolejności energię zdobywaną przed chwilą (przy jednoczesnym obniżeniu absorpcji siły z zewnątrz), a dopiero potem naruszą zasoby w Dan tien (magazynach energii w ciele) – co w większości kończy się bardziej długotrwałym zmęczeniem.

Jeśli posiadamy zdrowe ciała subtelne, to ubytek energii zostanie szybko wyrównany i ponownie będziemy na rosnącej „fali” amplitudy naszej energetyki (zmiennej na wskutek działań, emocji, myśli i środowiska). Zdobywając nadmiar energii + brak kontroli nad nią sprawi, że zostanie ona w szybkim tempie wyemitowana – mamy ograniczone możliwości gromadzenia w sobie energii.

 

Akumulacja i Rozpraszanie (kondensowanie i rozpadanie)
By nasze działania odnosiły efekty musimy skoncentrować zebraną energię w polu naszych działań. Intensywne skupianie siły w jednym miejscu doprowadzi do utworzenia samo podtrzymującego się zasobu, który nie rozpadnie się tak łatwo – będzie można go użyć w innej chwili. Idealnym przykładem jest jakikolwiek przedmiot poprawnie nasycony energią. W magicznych kręgach również następuje ten proces na wskutek inkantacji przywołujących istoty czy siły zdolne do wykonania zadania, które nada im mag.

Gdy tylko stworzona forma zostanie pozostawiona samej sobie następuje delikatny (lecz stale rosnący) rozpad delikatnych materii, z których jest stworzona. Wraz z postępującą destrukcją zostaje wyemitowane coraz więcej siły zawartej w formie – to właśnie proces rozpadu. W przypadku intencji pozbycia się stworzonych form (lub tego, czego nie chcemy) następuje pozbawianie spójności, czyli świadomie przeprowadzany rozpad struktury.

Jeśli stworzona forma będzie ciągle doładowana, lecz nie będzie potrafiła pomieścić udzielonej siły, to jej emitowanie znacznie wzrośnie, aż do osiągnięcia granicy pojemności (tracąc tym samym energię). Jeżeli chcemy tego uniknąć należy kumulować energię nasycając każdą cząstkę materii za pomocą ciągłego nacisku woli – wtedy nie wystarczy już wysyłać energię, a ją „pakować”.

 

Transfer i Cyrkulacja (przekaz i przepływ)
Uzdrawianie na odległość często nazywamy przekazami energii. To poprawne stwierdzenie, gdyż właśnie na tym opiera się idea tego procesu: przekaz z punktu A do B (w uproszczonym schemacie). Inaczej od Emanowania Transfer polega na przekazach do konkretnych celów, nie rozprasza energii w przestrzeni. Wszelkie źródła działają na tym samym schemacie, choć możliwym jest połączenie ich z wieloma odbiorcami: od A do B1, B2, B3, B4, itd.

Przepływ najprędzej zauważymy w naszych ciałach, gdzie system energetyczny ma kilka mniejszych obiegów (a więc lepiej odczuwalnych). W kręgu osób trzymających się za ręce również odczujemy, że energia płynie w konkretnym kierunku przechodząc przez nas. Na koncertach ogromne masy energii cyrkulują w połączonych w jednym rytmie pól aurycznych ludzi.

Po zakończeniu transferu naturalnie odczujemy zmęczenie, które będzie jednak nieco znieczulone ze względu na zwiększoną aktywność ciała subtelnego spowodowaną przekazem (dzięki czemu powinnyśmy całkiem szybko zregenerować się). W przypadku cyrkulacji nasz wkład energii nas osłabia, lecz jeśli krąg ludzi pobierze energię z zewnątrz, to po odłączeniu z kręgu wyjdziemy naładowani, lecz także będzie nam nieco szumieć na w głowie.

 

ĆWICZENIA DLA CHĘTNYCH

Przypomnę, że operowanie energiami odbywa się przy pomocy tak cudownego narzędzia jakim są myśli. Umiejętne ich wyrażanie nie pozwoli na rozproszenie tego, co tworzymy oraz wzmocni naszą uwagę. Dla ułatwienia można powtarzać w myślach polecenia, które mamy wykonać.

Zachęcam do refleksji nad pewnym tematem – czy naprawdę potrzebne są techniki z Internetu w przypadku podstaw? To, co podałem niżej jest tylko dla tych, którzy nie czują się na siłach, aby wymyślić własne metody. Każdy powinien budować własny system, a to wymaga również własnoręcznie opracowanych metod, które będą świetnie działały na osobę, która je tworzyła. Podpinanie się pod system, który nie pasuje naszemu charakterowi będzie tylko szkodzić.

Informacje opisane wyżej powinny dać choćby cień idei, którą chcę przemycić do umysłów czytelników. Ważny jest nie artykuł, ale myśli, które pojawiają się w ich głowach. Zrozumienie znaczenia słów daje więcej niż wielokrotne ich przeczytanie. Tylko tak należy czerpać wiedzę dla siebie z napotkanych tekstów, by nie zgubić się w morzu obcych systemów i idei.


Ćwiczenie Pierwsze
Gdy usiądziemy ze skrzyżowanymi nogami częściowo zamykamy obieg energii w ciele, co równocześnie powoduje, że mniej jej wchłaniamy. Jeśli dodatkowo połączymy ze sobą ręce, to ilość energii, która płynie od/do nas wyraźnie się zmniejszy. Przy wyciszonym umyśle poczujemy jednak przepływ w ciele – wystarczy, że rozluźnimy się i zamkniemy oczy dla wzmocnienia wrażeń.

Ćwiczenie Drugie
Możemy więc położyć się i zaobserwować przepływ energii na otwartym polu jak i zamkniętym obiegu. Następnie myślami obserwujemy nasze dłonie i/lub stopy kolejno zmieniając skupienie na jedną z nich. Prawdopodobnie poczujemy ciepło i „prąd” rozgrzewający ciało w okolicy skupienia. Przetestujmy skupianie tego ciepła w każdym miejscu w ciele jaki nam przyjdzie na myśl (nie polecam na czakrach, bo wiry szybko roznoszą skupioną energię po ciele).

Ćwiczenie Trzecie
Skupmy się teraz na punkcie wzdłuż nogi i jednocześnie na wrażeniu płynięcia energii w kierunku tego punktu. Niech nasza myśl będzie jasna – energia ma podążać tam, gdzie nasz punkt. Najłatwiej uzyskać ten efekt nadając przyciąganie tego punktu do energii, które czujemy w stopie, a same wtedy przepłyną tam, gdzie wybraliśmy.

Ćwiczenie Czwarte
To, co przyciągnęliśmy do punktu przybiera postać zawirowania – naszym celem będzie akumulacja aby energii było więcej. W tym celu mocniej „odciskamy” swą wolę w punkt i koncentrujemy się tylko na nim. Im większa siła punktu tym więcej energii przyciągnie – to może oznacza już silne wibracje i intensywne ciepło, które jeśli stracimy punkt ze świadomości rozejdzie się po ciele.

Ćwiczenie Piąte
Umieść dwa punkty – jeden w swoim ciele, a drugi nad sobą. W tym pierwszym kumuluj energię, aż poczujesz, że już wystarczy. Następnie prześlij ją mając ją w świadomości i jednocześnie skupiając się na drugim punkcie (nad sobą). Gdy już cała energia przejdzie nie trać skupienia na niej, a prześlij wraz z punktem nad sobą do punktu pierwszego.

Ćwiczenie Szóste
Przenieś swą koncentrację na aurę. Jest lżejsza niż ciało, więc energia płynie łatwiej. Skup teraz po swej lewej stronie energię, by potem przenieść ją w prawo. Niech energia rozproszy się po całej aurze, lecz nie została wypromieniowana – potem skup ją jak najdokładniej w kulę przed Twoją czakrą splotu.

Ćwiczenie Siódme
Zbierz energię w ciele i wyemituj ją w aurę w postaci fali. Rób tak aż nie poczujesz zmęczenia. Zbierz wtedy ostatni raz jak najwięcej energii w sobie i utrzymaj ją jednocześnie wyrażając wolą, by skupienie zbierało energię do ciała. Zaobserwuj efekty i zrób to jeszcze raz, aż staniesz się pełen.

Ćwiczenie Ósme
Skumuluj energię i rozlej ją po podłodze lub ścianie, a następnie dotknij powierzchni i wchłoń energię. Skup w dłoniach i dotknij swego brzucha pozwalając rozlać się po ciele. Zagęść energie w kręgosłupie i nasyć go mocno energią. Następnie pozwól wystrzelić jej przez głowę.

Ćwiczenie Dziewiąte
Potrzeba do tego dwóch osób, a najlepiej grupy (około 5). Skumuluj energię i przekaż ją dotykając lewego ramienia osoby przed Tobą. Ustawcie się w krąg i dotknijcie szyi ludzi obok. Prześlij energię zgodnie z obrotem lewostronnym.

Zobacz też:

Ośrodek Sakralny (Svadhisthana)      Czakra kojarzona głównie z sferą seksualną i emocjami. Mocno kojarzona z elementem wody ze względu na zmienność i płynność jej esencji. W mistycyzmie ten wir jest zalążkiem naszego przejawienia emocjonalnego w materii, to dzięki niemu możemy przejawiać wielość emocji. Jego istnienie w naszym ciele daje nam przyjemność z seksu, pobudza naszą seksualność i wspiera nawiązywanie relacji z środowiskiem. PODSTAWY CZAKRY SAKRALNEJ Umiejscowieni...
Skutki wampiryzmu Wszystkie te dziwne grupy, które zrzeszają emo-wampiry oraz goth-wampiry itp. bzdurne wyobrażenia, mają jedną dobrą zaletę... odsiewają idiotów. Podczas, gdy wampiryzm zdarza się każdemu człowiekowi i jest on głównie nieświadomym procesem, tak już wampiryzm świadomie uprawiany, ma w sobie coś z poważnego niedowładu mózgu, nie mówiąc już o braku czegoś takiego jak rozsądnej myśli. Niestety, spora ilość ludzi myśli, że jest to coś fajnego, więc pos...

Tagi: , ,

Masz pytania?

Komentarze
0 myśli na temat “Podstawowe działania na energiach”

Dodaj komentarz

Resner.pl Wersja 1.0.1, Wykonanie: Dominik Opyd (Inder), Oprogramowanie: Wordpress, Semantic UI
Drogi czytelniku, wszystkie artykuły na tej stronie oraz sama strona opierają się na licencji Creative Commons, bardzo prosimy o uszanowanie tych praw.