Witaj na stronie
rozejrzyj się i zobacz
Logowanie
Pokaż swoją aktywność!
Rejestracja
Najnowszy artykuł!
Zerknij co nowego
Kategorie
Wybierz to czego szukasz
Eksperymenty (3)
Energetyka (13)
Istoty i Byty (10)
LD I OOBE (5)
Magia (2)
Relacje & Opinie (2)
Rozwój Duszy (8)
Rzemiosło (6)
Trening (2)
Uzdrawianie (5)
Partnerzy
Zobacz kto nas wspiera
Vortal Rzeczy Paranormalnych - forum paranormalne.pl
Google
Kolejne reklamy

Aktualnie brak.

Pierwsze kroki w Astralu
Poniżej znajdziesz informacje z wybranym przez ciebie tematem.

   W sieci krąży wiele metod opisujących sam proces wychodzenia z ciała, lecz niewiele jest instrukcji mówiących jak sobie radzić poza ciałem. Skwitowanie pytania zdaniem „Leć, ciesz się wolnością” pominę chłodnym milczeniem, gdyż nie jest to żadne wyjaśnienie. Podważa też wiarygodność ludzi twierdzących, że przebywali w Astralu. Ogólne opisy i mętne wyjaśnienia nie pasują do praktycznej formy doświadczenia jakim bezwzględnie są podróże astralne.

 

Stało się. Jesteś poza ciałem, unosisz się w pokoju, gdzie rozpocząłeś podróż. Pewnie o tym nie wiesz, bo jedyne, co widzisz, to tylko ciemna pustka – czerń, która ma głębię i żadnych granic. Twoja percepcja pozwala Ci na odczuwanie najprostszych bodźców, więc nadal nie widzisz. Unosisz się w tym bezmiarze czując się niesamowicie lekko. Nie jest to takie odczucie jakie zwykle mamy myśląc, że jesteśmy lżejsi. To jest bardziej dogłębne, przenikające całego Ciebie, wprowadza w naturalny stan radości. Odczuwasz go, bo czujesz się wolny, nieskrępowany ciężką materią ciała fizycznego.

Myśl budzi w Tobie natychmiastową reakcję. Jeśli wyszedłeś całkowicie i proces eksterioryzacji został dokonany, to nie będziesz czuł się jak na uwięzi przyczepiony do ciała. Nie będziesz też czuł, że ciało próbuje Cię wrócić (wtedy świadomość przepływa od jednego ciała do drugiego i masz odbiór z obu na raz). Będąc wolnym każda myśl porusza Twym ciałem niczym niewidzialna siła, która porywa w danym kierunku. Tak jak długo trwa koncentracja na jednej myśli tak długo trwa ciągnięcie. W chwili, gdy myśl umyka zatrzymujesz się. Bywa, że zbyt mocna myśl porywa zbyt mocno i instynktownie umysł żąda powrotu do ciała. Jeśli nie umiesz tego opanować wrócisz i będziesz sobie wyrzucał. Dlatego tak ważna jest kontrola nad tym, co myślisz.

Jeśli wyrazisz pragnienie widzenia tego, co wokół Ciebie prawdopodobnie zaczniesz dostrzegać niewyraźne kontury lub jakbyś patrzył w półmroku (wszystko będzie ledwo, co oświetlone wyłaniać się z cienia). Jeśli mimo to nie widzisz będzie to oznaczać, że ciało astralne nie jest jeszcze na to przygotowane i przez kilka najbliższych wyjść nie zobaczysz za wiele. Pełna zdolność widzenia daje Ci spojrzenie w przestrzeń jasno oświetloną, choć nie będzie żadnego konkretnego źródła światła.

Wszystko, to co zobaczysz nie będzie jednak materialnym światem, gdyż nie posiadasz już fizycznych narządów wzroku. Będzie to Strefa Przejściowa – plan najbardziej podobny do fizycznego świata, a jednak posiadający własną specyfikę. Obrazy będą przejściami, lustra będą wykrzywiać przestrzeń, pomieszczenia mogą być innych rozmiarów, a ilość drzwi większa niż w rzeczywistości. Za oknem napotkasz przedziwne widoki, chmury będą żywymi obiektami, fauna i flora będzie wyglądać inaczej.

 

Musisz pamiętać, że w przestrzeni astralnej i jakiejkolwiek wyższej poruszasz się wyłącznie za pomocą myśli. Nawet jeśli wydaje Ci się, że wpierw pojawia się emocja, to zawsze na wskutek myśli. Chcesz podlecieć do okna – wyraź takie pragnienie, ale niezbyt intensywnie. Mocne skupienie na tym, co pragniesz powoduje natychmiastową reakcję i przyspieszenie do (prawdopodobnie) prędkości światła. Jest to ciężkie do zrozumienia, gdyż przez cały czas używamy ciała fizycznego i istniejący opór materii jest dla ludzi przyjęty, więc odruchowo próbujesz wydać rozkaz i poruszyć ciałem. To zwykle kończy się pociągnięciem do ciała.

Gdy podróżujesz dłużej niż kilkanaście minut przygotuj się na wezwanie ciała, które podczas projekcji astralnej pobudza intensywnie procesy oczyszczania, przez co po powrocie możesz zastać pełny pęcherz lub pragnienie. Wychodzenie poza ciało nie jest zupełne, gdyż takie następuje tylko podczas śmierci ciała fizycznego. To raczej świadomość przenosi swą uwagę na wyższy poziom umożliwiając Tobie podróż na innym poziomie gęstości. Pewna jej część zostaje jednak w pozostałych ciałach nadzorując ich procesy życiowe.

 

Co robić po wyjściu?

Nie polecam wychodzić poza przestrzeń Twojego pokoju ze względów bezpieczeństwa i małego obeznania w przestrzeni astralnej. Powodem tego jest fakt, że możesz zaplątać się w przestrzeni jeśli wejdziesz w przejście, które nie istnieje fizycznie – nadprogramowe drzwi, korytarze czy też schody. Tutaj brak doświadczenia w zakresie poruszania się i określania pozycji może spowodować zagubienie i panikę. Astral to nie świat wyidealizowany, lecz tylko świat z inną gęstością niż fizyczny stan materii. Istnieją w nim zagrożenia, niebezpieczne istoty i formy mogące nas obezwładnić. Zachowując ostrożność i rozsądek unikniemy większości niebezpieczeństw – także nie ma co demonizować tych możliwości i straszyć nimi początkujących. Brak kontroli nad myślami i emocjami spowoduje, że szybko zdarzą się nam nieprzyjemne spotkania.

Będąc w pokoju ćwicz podróżowanie poprzez odpowiednie ukierunkowanie myśli i jej siły. Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć lub z kimś spotkać wyraź pragnienie tak, aby pojawiło się u Ciebie – inaczej to Ty przeniesiesz się w dane miejsce. Myśl delikatna, nie zasilona emocjami będzie wieść Cię z delikatnym pociągnięciem, co umożliwi Ci całkiem szybkie podróżowanie porównywalne szybkością do jazdy na rowerze. Uwaga – silna myśl może spowodować, że wystrzelisz do przodu niczym pocisk i świat zacznie rozmazywać się lub ciągnąć niczym scena w filmie, gdy trwa skok w nad przestrzeń. Istnieje wtedy spore ryzyko, że przejdziesz w poziomy wyższe, lecz tym samym zgubisz Sferę Przejściową. Większość Astralu nie zawiera w sobie zbyt wielu miejsc podobnych do świata fizycznego, co może powodować silny dyskomfort u oobenautów.

 

Poznając specyfikę poruszania się po Astralu warto też postawić na opanowanie kilku trików związanych z energią. Utworzenie osłony czy oświetlenie pokoju bądź jego oczyszczenie będzie podstawą, która pomoże Ci w późniejszych wyjściach i uchroni przed nieprzyjemnymi spotkaniami z dziczą astralną. Walka z nimi nie polega jednak na machaniu mieczem czy strzelaniem z łuku – jest to tylko i wyłącznie pojedynek woli, a cała reszta (światła, eksplozje, dźwięki) są tylko efektami ubocznymi charakterystycznymi dla osób nieobeznanych jak wygląda prawdziwy pojedynek.

Do istot inteligentnych podchodź ostrożnie nawet jeśli wydają się one uosobione pozytywnie. Dzicz astralna najczęściej ma postać związaną z formami zwierzęcymi i jako ta o słabszej inteligencji będzie dawać znać wprost o swoich zamiarach (choć nie zawsze). Natomiast istota posiadająca samoświadomość może pokazać się z lepszej strony, aby wzbudzić zaufanie. Przestrzegam przed poddawaniu się wpływom posiadającym wiele mistycznych symboli oraz świateł – to, co wygląda tak ładnie może oznaczać pokusę, gdyż świat astralny czyni z pragnień żywe obiekty.

Na jakiekolwiek problemy reaguj powrotem do ciała, gdyż walka jest ostatecznością – szczególnie, gdy przeciwnik lepiej od Ciebie orientuję się w przestrzeni, gdyż ta jest planem, w którym żyje od początku. Wzywanie o pomoc do Opiekuna czy archaniołów pomaga wtedy, gdy naprawdę w to wierzymy lub jest czas na reakcję. W każdym innym przypadku uciekaj.

 

Uspokoję Cię. To, że nie widzisz ciała lub dostrzegasz je jako przezroczyste nie jest niczym dziwnym (w końcu jesteś w świecie niefizycznym). Mimo to powrót do niego jest jak najbardziej możliwy. Czasami tylko następuje krótkie zawieszenie i wydaje się, że nie dasz rady. Wtedy wyczuj połączenie z ciałem i pociągnij za nie, a skręci się w sobie i pociągnie do ciała.

Ciało jest jednostką, którą bardzo ciężko naruszyć przez negatywnie nastawione siły. Ucieczka do niego powoduje, że stajesz się odporni na większość ich ataków. Opętanie ciała, gdy sam jesteś w Astralu nie jest możliwe w takim rozumieniu jakim większość pojmuje. Byt może przykleić się do aury bądź ciała, lecz nie może wniknąć w głąb i przejąć kontrolę nad sterowaniem – a to wszystko dlatego, że nie cała świadomość przenosi się do ciała astralnego.

Zobacz też:

Przedsionek Piekła Podróże kształcą. Zwłaszcza ludzi ciekawych świata oraz takich, którzy idą w nieznane wcześniej trasy. Jedną z moich wielu podróży po przestrzeni astralnej było odwiedzenie piekła, którym straszono mnie z kościelnej mównicy jak byłem jeszcze małym szczylem. Nie było to nic z barwnych opisów chrześcijańskich kapłanów ani też wiele z moich wyobrażeń na temat tych przestrzeni. Myślicie, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła? Spełniłem to przysł...
Podróże po Astralu Opisy barwnych przestrzeni, które często występują w pamiętnikach podróżujących, niezbyt często zawierają wzmianki samej podróży do nich. Powstaje więc pytanie: „Jak wygląda Astral, jako całość?”. Odpowiedzi rzecz jasna udzielę w tym artykule. Ze względu na specyfikę sfery astralnej, swój opis podzielę na trzy części: Strefę Czasu Rzeczywistego, Strefę Przejściową (zwaną też Pomiędzy) oraz przestrzenie, w już konkretnej fazie istnienia. Nim jedn...

Tagi: , , ,

Masz pytania?

Komentarze
0 myśli na temat “Pierwsze kroki w Astralu”

Dodaj komentarz

Resner.pl Wersja 1.0.1, Wykonanie: Dominik Opyd (Inder), Oprogramowanie: Wordpress, Semantic UI
Drogi czytelniku, wszystkie artykuły na tej stronie oraz sama strona opierają się na licencji Creative Commons, bardzo prosimy o uszanowanie tych praw.