Witaj na stronie
rozejrzyj się i zobacz
Logowanie
Pokaż swoją aktywność!
Rejestracja
Najnowszy artykuł!
Zerknij co nowego
Kategorie
Wybierz to czego szukasz
Eksperymenty (3)
Energetyka (13)
Istoty i Byty (10)
LD I OOBE (5)
Magia (2)
Relacje & Opinie (2)
Rozwój Duszy (8)
Rzemiosło (6)
Trening (2)
Uzdrawianie (5)
Partnerzy
Zobacz kto nas wspiera
Vortal Rzeczy Paranormalnych - forum paranormalne.pl
Google
Kolejne reklamy

Aktualnie brak.

Ośrodek Splotu (Manipura)
Poniżej znajdziesz informacje z wybranym przez ciebie tematem.

     Czakra, której najczęściej przypisuje się siedzibie ego, a więc naszej osobowości i charakteru. Powiązana z ogniem, związana z walką o swoje, za pomocą charyzmy. Jej podstawową cechą, jest pobieranie prany z powietrza oraz przejawianie naszych wysiłków oraz wspieranie ich osiągania.

 

Podstawy czakry splotu

Umiejscowienie:
Swój początek bierze w kręgosłupie, na wysokości przepony i właśnie dlatego, tak mocno reaguje na właściwie techniki oddechowe. Wir wychodzi tuż pod żebrami, w centrum tułowia. U niektórych ludzi ta czakra przesuwa się w stronę śledziony, gdzie pracuje znacznie wydajniej.

Barwa:
Człowiek przeciętny ma czakrę splotu o barwie żółtej, potrafiącej stać się prawie pomarańczową, gdy człowiek przekłada emocje nad intelekt. Gdy emocjonalność nie jest problemem, to barwa żółta robi się jaśniejsza i bardziej żywa. U człowieka przebudzonego, żółty przybiera białą barwę, przypominającą słońce widziane w bezchmurny dzień.

Ilość płatków:
Splot posiada 6 płatków, które rozchodzą się w 6 ścieżek nadi – są one autostradami dla cząsteczek siły życiowej, która zostaje przyjęta przez wir, z przestrzeni wokół. Kanały rozprowadzają pranę do pozostałych ośrodków – jest to tak zwany obieg czakralny.

 

Zadania ośrodka Splotu słonecznego

Najważniejszą funkcją tej czakry, jest odczuwanie wszelkiego ruchu i działań oraz pobieranie siły życiowej z przestrzeni wokół nas, w celu podtrzymania procesów życiowych wszystkich ciał subtelnych.

Oprócz tego czakra Splotu odpowiada na poziomie:

  • eterycznym – pobieranie oraz rozdzielanie prany, na cząsteczki siły życiowej w 7 odmianach. Mobilność oraz chęć działania na poziomie fizycznym. Utrzymywanie poziomu energii, regulacja snu, aktywność w każdej formie, zawiaduje skórą, zachowanie równowagi motorycznej.
  • astralnym – emocje podparte intelektem np. irytacja, złość, sarkazm lub żal. Mocna obrona swoich uczuć i pragnień jak również i kładziony nacisk na uzyskanie akceptacji świata,
  • mentalnym – charyzma, pracowitość, skupienie umysłu (koncentracja), otwartość na wyzwania, dokładność w tym co się robi, obrona swoich granic (w tym również własnego zdania).

Silna trzecia czakra jest idealna dla osób chcących uzyskać sukcesy czegokolwiek by się nie podjęli, gdyż działanie tej czakry opiera się na parciu do przodu i pełnym przejawianiu swych pragnień, co błędne zostało uznane za centrum naszego ego (kiedy te nigdzie się nie koncentruje) – każda czakra przejawia jedną ze sfer, a ego siedzi w nich wszystkich.

Ma możliwość transformowania energii niższych w wyższe, gdyż przejawia sferę naszej mentalności, a więc naszych wyborów – jest mostem pomiędzy tym, co w nas nieopanowane, a wyższym istnieniem bliższym Bogu.

 

Pochłanianie siły życiowej przez czakrę

W pierwszym etapie czakra wchłania kuleczki energii życiowej z poziomu wyżej, co dla nas wygląda jakby prana wytrysnęła ze środka i wpadła w ruch wirowy czakry. Wtedy zostaje ona rozbita na siedem części, a każdy ze składowym atomów nasycony jest jedną z siedmiu odmian prany, którego wyłapuje każde z falowań dzięki różniącym się wibracjom. Następnie wędrują przez nadi do czakr, a potem do reszty ciała wypromieniowując swoje ładunki tam, gdzie brakuje ich ciału. Wszystkie odmiany prócz różowoczerwonej – ta wpływa w czakrę i rozchodzi się po nerwach.

Siedem odmian prany ma barwy:
– różowoczerwona, która wędruje do układu nerwowego.
– Pomarańczowy, który zasila czakrę Sakralną.
– Ciemnoczerwony, który płynie do czakry Podstawy.
– Żółty, który kieruje się ku sercu i wyżej.
– Zielony, który rozlewa się po jamie brzusznej.
– Niebieski, który kieruje się ku gardłu i tam wyładowuje.
– Fioletowy, który idzie razem z niebieskim promieniem, miesza się w nim w okolicy oczu/nosa i wyładowuje w górnej części głowy.

 

 

Czakra Splotu na różnych poziomach energii

Blokady w tej czakrze mocno zakłócają naszą aktywność – czujemy się zmęczeni, pozbawieni chęci do robienia czegokolwiek albo uczestniczenia w zajęciach. Błędem jaki popełniamy jest pozwalanie aby taki stan bez energii trwał.

Niski poziom

Człowiek odczuwa zagubienie i nie potrafi znaleźć swojego miejsca w świecie. Nie czuje też istnienia celu, dla którego tu przybył ani chęci by spełniać się zawodowo lub w innej sferze. Powstaje nerwowość, która nie okazywana będzie w nim narastać. Zaczyna się bać i przestaje wierzyć, że może walczyć o swe marzenia i ma prawo rozwijać się i żyć pełnią siebie.

Średni poziom

Stan czakry daje człowiekowi możliwość rozwoju i przebudzenia do walki o swoje. Człowiek wciąż nie ma siły do pełnego przejawienia swoich pragnień, ale ma już możliwości ich ukazania. Niska samoocena przeszkadza jednak w okazaniu swojej istoty. Co ciekawe – pojawia się tutaj chciwość i małostkowość, pojawiają się sytuacje typu „sam nie może, a drugiemu nie da” lub chęć sprowadzenia kogoś do swego poziomu, aby nie miał lepiej niż oni.

Wysoki poziom

Człowiek błyszczący w tłumie, o wielkiej charyzmie, potrafiący przekonać do swoich pomysłów innych. Uważany za odważnego, który jest gotów walczyć o swoją przestrzeń w świecie i spełnienie marzeń. Nie zasypuje gruszek w popiele – pracuje nad sobą, doskonali swe umiejętności i zapoznaje nowych ludzi. Jest dynamiczny w pracy, z właściwą samooceną siebie i rozsądkiem oraz logiką, która tworzy jego ścieżkę życia. Wraz z kolejnymi osiągnięciami osiąga zadowolenie ze swoich dokonań.

Przesycenie energetyczne

Czyni z człowieka choleryka, który wszędzie będzie chciał nagiąć ludzi do swoich wymagań, a jego pragnienia nigdy nie będą zaspokojone, co wiąże się z chciwością, sknerstwem, kłamstwami i oszustwami. Taka osoba szybko traci znajomych, a każdy człowiek, którego spotka jest dla niej potencjalnym przeciwnikiem i zostaje potraktowany napastliwym tonem. Tak rodzą się dyktatorzy.

Zobacz też:

Ośrodek Sakralny (Svadhisthana)      Czakra kojarzona głównie z sferą seksualną i emocjami. Mocno kojarzona z elementem wody ze względu na zmienność i płynność jej esencji. W mistycyzmie ten wir jest zalążkiem naszego przejawienia emocjonalnego w materii, to dzięki niemu możemy przejawiać wielość emocji. Jego istnienie w naszym ciele daje nam przyjemność z seksu, pobudza naszą seksualność i wspiera nawiązywanie relacji z środowiskiem. PODSTAWY CZAKRY SAKRALNEJ Umiejscowieni...
Ośrodek Podstawy (Muladhara) Czakra ta zwana także Korzeniem, co może być jawnym nawiązaniem do genitaliów mężczyzny jak i oznaczać kontakt z podstawowymi materiami świata – a więc ziemią, po której stąpamy jak i jej wewnętrznym ogniem. W mistycyzmie ten wir jest zalążkiem naszego przejawienia w materii, kotwicą pozwalającą nam tutaj przebywać. Nic więc dziwnego, że odpowiada za poczucie spokoju, bezpieczeństwa oraz sprawność fizyczną i pracę narządów rozrodczych. Podst...

Tagi: , , ,

Masz pytania?

Komentarze
0 myśli na temat “Ośrodek Splotu (Manipura)”

Dodaj komentarz

Resner.pl Wersja 1.0.1, Wykonanie: Dominik Opyd (Inder), Oprogramowanie: Wordpress, Semantic UI
Drogi czytelniku, wszystkie artykuły na tej stronie oraz sama strona opierają się na licencji Creative Commons, bardzo prosimy o uszanowanie tych praw.