Witaj na stronie
rozejrzyj się i zobacz
Logowanie
Pokaż swoją aktywność!
Rejestracja
Najnowszy artykuł!
Zerknij co nowego
Kategorie
Wybierz to czego szukasz
Eksperymenty (3)
Energetyka (13)
Istoty i Byty (10)
LD I OOBE (5)
Magia (2)
Relacje & Opinie (2)
Rozwój Duszy (8)
Rzemiosło (6)
Trening (2)
Uzdrawianie (5)
Partnerzy
Zobacz kto nas wspiera
Vortal Rzeczy Paranormalnych - forum paranormalne.pl
Google
Kolejne reklamy

Aktualnie brak.

Kontur aury
Poniżej znajdziesz informacje z wybranym przez ciebie tematem.

Niewielu przejmuje się terminologią, lecz Aura, to pole świadomości otaczające człowieka, gdy aura, to promieniowanie w tym polu. Dla potrzeb prostego nauczania, tłumaczy się tą kwestię analogicznie do światła – aura jest jednocześnie polem i promieniowaniem, a więc sferą w której istnieje człowiek. Krawędzią tej formy, jest właśnie kontur.

 

Kontur jest granicą przejawiania się świadomości, w danej przestrzeni. Wcielając się w kolejno niższe ciała, był on potrzebnym ograniczeniem, byśmy byli w stanie używać jednego ciała, zamiast roztopić się w materiach coraz niższego świata. W swej pierwotnej formie, przypomina przeźroczystą otoczkę, o bardzo delikatnej strukturze, złożonej ze światła.

 

Kontur u ludzi

Otoczka u niemowlaków, jest przesycona opalizującą bielą – dobroczynne oddziaływanie dopiero, co przybyłej świadomości, jeszcze nie jest ograniczone przez materię, poglądy i programowanie społeczeństwa. Kontur ze względu na swoją delikatność, dopuszcza znacznie więcej bodźców, choć w bezpiecznym dla niego zakresie, a brak ciężkich materii (charakterystycznych dla negatywnych wibracji) daje solidne bezpieczeństwo dzieciom, do 6 lat.

Od tego wieku, dziecko poddawane jest solidnemu ukierunkowaniu, a jego delikatny dawniej kontur, staje się bardziej ociężały i przypomina już delikatny żel. To, w jaki sposób zostanie on ukształtowany, będzie rzutowało na późniejszą interakcję z otoczeniem i kontakty z ludźmi. Na konturze, który do tej pory był czysty i nieskazitelny, teraz mogą pojawiać się zawirowania, łuki energetyczne i zgęstki. Wszystkie te formy są efektem powstawania poglądów i przemyśleń, co do świata, który otacza dziecko.

W wieku nastoletnim, dorastanie daje o sobie znać i kontur aury nastolatka zaczyna gęstnieć jeszcze bardziej. Emocjonalne sprawy przysłaniają wszystko inne i otoczka burzy się, pod naporem świadomości. Powstają wyrwy, kontur po raz pierwszy zaczyna przepuszczać więcej niż potrzeba, co doprowadza do zbyt mocnego odczuwania wpływów z zewnątrz (stąd np. przesadne reakcje na zdanie otoczenia). Powstaje wtedy bunt i okres dorastania jest jednym z najmniej stabilnych momentów działania konturu.

Życie dorosłe nie staje się łagodniejsze, po okresie dorastania. Poglądy, które wykształciliśmy podczas stawania się dorosłymi, wyżłobiły rysy i pętle na konturze. Pewne obszary konturu są twardsze, przypominają blaszki nałożone na siebie lub zbroję płytową – taki charakter przybiera zbyt silny dogmatyzm lub wiara w założenia nauki, gdyż niszczy to otwartość ludzi do poznawania świata. Około 40tki, następuje kolejny rozłam w konturze i jego przebudowa – to czas, gdy człowiek zaczyna ponownie odkrywać świat, a otoczka staje się nieco subtelniejsza i lżejsza.

Ostatnim etapem życia człowieka jest starość. Tutaj kontur powraca stopniowo do świetlistej otoczki, jaką był na początku, choć pozostawia na sobie bruzdy poglądów i przemyśleń. Świadomość zbiera się do odejścia i wraz z słabnięciem ciała fizycznego, kontur rośnie i rozszerza się do postaci delikatnej bańki mydlanej. Gdy pęka, następuje zgon i jaźń ulatuje.

 

Zmiany w konturze aury

Omówiliśmy już sobie kwestię rozwoju konturu, przez całe życie człowieka. Wiemy już, że to, jak on wygląda może ukazywać nam (z punktu jasnowidzącego), czy człowiek jest otwarty na świat i niefizyczne wymiary. Posłużmy się biegunowymi przypadkami.

Medium, to osoba z dysfunkcją konturu aury, co pozwala jej być otwartą non stop, dla wielu wpływów i co najważniejsze – nie mieć osłony przed nimi. Potrzebuje więc pomocy opiekuńczych duchów, a mimo to nadal chwiejnie podąża na granicy rozsądku i szaleństwa. Złamanie konturu może nastąpić, gdy przeżyjemy szok psychiczny lub emocjonalny albo odprawimy rytuał, którego siła stworzy nacisk na otoczkę i wyrwie w niej dziurę na tyle szeroką, że nie zdoła się ona zregenerować.

Z kolei materialista będzie ściśle selekcjonował to, co do niego napływa i jego kontur będzie pokryty grubą czapą, nieprzepuszczającą jakichkolwiek subtelnych bodźców z wyższych wymiarów. Takie osoby często odporne są na czyjąś krytykę, a nawet magię – zgodnie z prawem „świadomość dopuszcza do siebie to, co chce”, taki ktoś unika ezoterycznych „bzdur”.

Przeciętny człowiek posiada kontur o zamglonej strukturze, przypominającej gęstą mgłę. Powoduje to, że jakikolwiek wpływ sił jest solidnie ograniczony, ale też taki człowiek nie jest kompletnie na niego zamknięty i w porywach emocji lub odkrywczej myśli, jest w stanie zmienić kontur w kryształ, przepuszczający wpływ sił wyższych. Rozwijająca się świadomość, przebudowuje kontur, by dopuszczać do siebie interesujące bodźce i w ostatecznym rozrachunku, otoczka zdaje się być w zaniku, praktycznie jej nie ma.

Odrębnym przykładem jest kontur charakterystyczny dla wampirów. Ten zawiera w sobie nieprzeliczoną ilość mniejszych lub większych wirów i koncentrycznych nacięć, które pochłaniają duże ilości energii, przerabiając bodźce na pokarm – stąd często potrzeba, by ludzki wampir wzbudził emocję lub myśl w ofierze.

 

Wiadomo, że raz przerwany kontur, nie wróci już do poprzedniego stanu, gdyż ciekawska świadomość stale będzie szukała nowych dróg. Również świadomy rozwój duchowy niesie za sobą zmiany w konturze i wtedy człowiek zaczyna napotykać na swej drodze istoty, byty i potencjalnie niebezpieczne sytuacje – zauważa też znacznie lepiej to, co kierują do niego ludzie (telempatia).

Tagi: , ,

Masz pytania?

Komentarze
0 myśli na temat “Kontur aury”

Dodaj komentarz

Resner.pl Wersja 1.0.1, Wykonanie: Dominik Opyd (Inder), Oprogramowanie: Wordpress, Semantic UI
Drogi czytelniku, wszystkie artykuły na tej stronie oraz sama strona opierają się na licencji Creative Commons, bardzo prosimy o uszanowanie tych praw.