Witaj na stronie
rozejrzyj się i zobacz
Logowanie
Pokaż swoją aktywność!
Rejestracja
Najnowszy artykuł!
Zerknij co nowego
Kategorie
Wybierz to czego szukasz
Eksperymenty (3)
Energetyka (13)
Istoty i Byty (10)
LD I OOBE (5)
Magia (2)
Relacje & Opinie (2)
Rozwój Duszy (8)
Rzemiosło (6)
Trening (2)
Uzdrawianie (5)
Partnerzy
Zobacz kto nas wspiera
Vortal Rzeczy Paranormalnych - forum paranormalne.pl
Google
Kolejne reklamy

Aktualnie brak.

Karmienie Ego
Poniżej znajdziesz informacje z wybranym przez ciebie tematem.

New Age zapoczątkowało modę na pozbywanie się ego. Tym samym popełniło błąd, gdyż ten ezoteryczny nurt przekształca każdą naukę w prosty i mało skomplikowany system, który dotyka tylko powierzchni. To niestety powoduje, że każdy, kto idzie z tym nurtem gubi się, gdy tylko zanurzy „głowę”. Rozwój duchowy wymaga jednak sporo głębszego przemyślenia każdej z idei, którą przyjęliśmy do siebie. Zastanówmy się teraz, czym jest ego i jak je karmić.

Narzekania, zrzucanie odpowiedzialności, czy oskarżenia – wszystko to kierujemy w stronę naszego ego, które w wielu przypadkach, jest traktowane niczym osobny byt. Absurdalne sprzeczki ludzi o to, które ego, jest większe, trawi od środka całą populację ezoteryków.

Tybetańscy lamowie, wschodni mnisi i inni mędrcy mówią nam, że ego powinno być poskromione, aby nie było przeszkód w naszym rozwoju duchowym. Nieszczęśliwie dla nas, każda z tych nauk została zaczerpnięta przez nurt New Age i tak uproszczona, że została tylko jedna informacja – zabić ego. Pominięto tutaj długie refleksje nad tym, czym to ego jest i po co ono istnieje. Tym samym ezoterycy zaczęli kręcić bat na własną dupę duszę.

Funkcje ego

Istnieje powszechna opinia, że ludzkie ego przebywa w splocie słonecznym i tam ma swoją siedzibę. Jeśli przyjrzymy się tej czakrze, to faktycznie sprawia ona takie wrażenie, gdyż odpowiada za: pewność siebie, siłę do zmian otoczenia, charyzmę, pragnienie przekraczania kolejnych granic, siłę do stawiania się trudnościom w życiu itp. Jednak ego jest wytworem umysłu i nigdy nie jest skupione w jednej czakrze, a emanuje przez całe ciało mentalne.

Wiemy, co powoduje w nas ego. Zastanówmy się jednak nad tym, co stałoby się, gdyby go nie było. Przede wszystkim:
– każdy z nas podda się cudzej woli bez mrugnięcia okiem, gdyż zabraknie oporu, jakie daje ego.
– poddamy się, już przy pierwszej trudności w życiu, będziemy płynąć tam, gdzie nas poniesie Los.
– stracimy całą pewność siebie, gdyż bez ego nie sposób twierdzić, że cokolwiek umiemy/wiemy.
– zostaniemy niewolnikami tych, co ego zatrzymali. Nie będziemy potrafili być asertywni, ani trzymać swoich granic, które dziś mamy dzięki wyrażaniu sprzeciwu np. na wyższe podatki.

Jak widać – ego jest tworem, którego wykreowanie przez nasze Wyższe Ja było potrzebne, aby móc przetrwać w świecie fizycznym i cokolwiek osiągnąć. Właśnie ono popycha nas, ku spełnianiu naszych marzeń (a co! Należy mi się!), pragnień (Chcę czuć, chcę wiedzieć!) i inspiracji (Chcę być takim jak on) – wszystko to wymaga istnienia ego.

Oczywiście, że można się z tym nie zgadzać i właśnie to jest dowodem na potrzebę istnienia ego. Mnisi wcale nie zabijali tego u siebie, lecz karmili je na odpowiedniej diecie, która nie syciła ich ignorancją oraz pychą. Śmieszy mnie stwierdzenie osoby, która rozmawiając ze mną w pewnym momencie nagle stwierdza, że mam za duże ego. Przypominam, że wypominanie komuś ego, jest wybitnym znakiem, że nasze ego też jest równie wielkie.

Jak karmić ego?

Ego pożywia się wszystkim tym, co zawiera w sobie pragnienia wszelkiego kalibru, a więc zarówno negatywne, jak i pozytywne emanacje. Jednak przekarmianie go powoduje przykre konsekwencje – jesteśmy zbyt pewni siebie, za wysoko mierzymy, chcemy za dużo itd.

Brak pewności siebie, niska samoocena oraz słabe chęci do czegokolwiek, świadczą o głodzeniu ego – jest to powodowane zaprzestaniem pracy nad sobą oraz zaniknięciem pasji oraz marzeń. Takim ludziom brak asertywności niszczy psychikę, więc nie tylko nadmiar ego jest szkodliwy.

Jak zwykle istnieje potrzeba odnalezienia złotego środka, które powie nam, jak bardzo mamy karmić ego. Dużą uwagę należy zwrócić na przyjemności, które są bardzo „kaloryczne”, a wraz z nałogami tworzą toksyczną dawkę wykrzywiającą rozwój świadomości w błędnym kierunku.

Duża część ludzi popełnia poważny błąd skupiając się na wytłumianiu ego. Nie wiedzą, że im rzecz lepiej ukryta, tym mocniej na nas działa. Myśląc, że są skromne, pokorne i o wielkiej tolerancji, już przy najbliższym starciu z innymi poglądami, ich umysł promieniuje urazą, gniewem i złością. Właśnie wtedy zaczynają wypominać drugiej osobie ego i wszelkie jego przejawy.

Twierdzę, że ego jest koniecznym czynnikiem umożliwiającym nam optymalne korzystanie z tego wcielenia. To dzięki niemu umiemy bronić się przed innymi i trwamy na dobrej ścieżce naszego rozwoju. Takie ukształtowanie naszego umysłu daje nam wiarę, że jesteśmy w stanie dojść do celu i osiągnąć wszystko. Obecnie ludzie są systematycznie pozbawiani ego bądź też doprowadza się, do jego kompletnego zaniku, co ułatwia kontrolowanie populacji ludzi na Ziemi.

Ezoteryka, która miała być wybawieniem dla ludzi, jest tak naprawdę nasycona wieloma pułapkami, które usidlają kolejne umysły. Zabijanie ego, bajeczki o mocy kamieni, magia świec i stwierdzenie, że kontakt z demonami jest bezpieczny – przerost ego nad faktycznymi dokonaniami. Ezoterycy nie są lepsi, są inni. Jest im równie blisko do oświecenia, jak każdemu przeciętnemu człowiekowi.

Nie zgadzasz się? Twierdzisz, że jest inaczej? Wytykasz mnie palcem, jako tego, kto oszukuje i mami ludzi? Masz do tego prawo, właśnie dlatego, że korzystasz z ego tkwiącego w Tobie. Prawo do wyboru własnej ścieżki i systemu, prawo do kreowania własnych poglądów i idei.

Zobacz też:

Ewolucja przez wcielenia Co jest celem wcieleń? Jaką drogę musimy przejść, by zakończyć ich cykl i przekroczyć tą magiczną granicę oddzielającą człowieka od Stwórcy? Co jest powodem, że tak ciężko nam iść do przodu, a co z kolei nam pomaga? Gdzie w tym jest miejsce na karmę i od czego zależy jej rola? Pytań tak wiele, a artykuł dość niewielki, więc postaram się przekazać Wam tylko główne myśli, które zainspirowały mnie do pewnych twierdzeń.   Wspomniałem o karmie....
Karma O karmie powiedziano już dużo. W ezoterycznym światku jest ona jednym z głównych filarów warunkujących nasz rozwój duchowy jak i przyszłe wcielenia. Sama próba zrozumienia czym jest to prawo karmiczne skutkuje wieloma dziwnymi stwierdzeniami, więc pokusiłem się o opisanie moich obserwacji. A brzmią one mniej więcej tak:   Z mojego punktu widzenia karma jest siłą, która choć nie posiada inteligencji, to jej właściwości i zasady pozwalają je...
Płeć, orientacja, a wcielenia Dawny podział był jasny - jest kobieta i mężczyzna, a kontakt płciowy pomiędzy nimi jest naturalny i wręcz konieczny do dalszego trwania cywilizacji ludzkiej. Miliony kłótni o to, kto miał lepiej nie mają znaczenia, bo historia zna przypadki masowych tragedii po stronie zarówno kobiet jak i mężczyzn. Płeć żeńska była uciskana przez facetów i nie miała prawa głosu, a z drugiej strony płeć męska była zabijana w pierwszej kolejności i byli z nich do...
Odbiór osobisty i bezosobowy      Świadomość jest formą czystą, bezosobową, która nie zawiera w sobie egocentryzmu z tego względu, że nie ma nic prócz niej. Wszechświat został stworzony tak, by nawet drobny kamyk miał równie wielkie znaczenie dla całości, co istnienie człowieka. Pył, który naszym zdaniem jest niegodny uwagi pochodzi przecież z tego samego źródła, co ludzkie ciała – z gwiazd. Same zaś gwiazdy mają początek w Wielkim Wybuchu, który dał początek materialnej for...

Masz pytania?

Komentarze
Jedna myśl na temat “Karmienie Ego”
Zdjęcie profilowe vegi
vegi
Tego potrzebowałem :3

Dodaj komentarz

Resner.pl Wersja 1.0.1, Wykonanie: Dominik Opyd (Inder), Oprogramowanie: Wordpress, Semantic UI
Drogi czytelniku, wszystkie artykuły na tej stronie oraz sama strona opierają się na licencji Creative Commons, bardzo prosimy o uszanowanie tych praw.