Witaj na stronie
rozejrzyj się i zobacz
Logowanie
Pokaż swoją aktywność!
Rejestracja
Najnowszy artykuł!
Zerknij co nowego
Kategorie
Wybierz to czego szukasz
Eksperymenty (3)
Energetyka (13)
Istoty i Byty (10)
LD I OOBE (5)
Magia (2)
Relacje & Opinie (2)
Rozwój Duszy (8)
Rzemiosło (6)
Trening (2)
Uzdrawianie (5)
Partnerzy
Zobacz kto nas wspiera
Vortal Rzeczy Paranormalnych - forum paranormalne.pl
Google
Kolejne reklamy

Aktualnie brak.

Interpretacja barw aury cz.2
Poniżej znajdziesz informacje z wybranym przez ciebie tematem.

Nadszedł czas na drugą część barw aury. W poprzedniej części zakończyliśmy na barwie żółtej, a więc teraz zaczniemy od koloru zielonego. Po odpowiednim opisaniu wszystkich podstawowych kolorów, opiszę również te mniej popularne, takie jak złoto czy srebro. Na tym kończy się mój opis, gdyż każde kolejne barwy, są odmianą lub połączeniem już opisanych.

Zielony

Nie ma innej barwy, która miałaby tyle znaczeń, ile zieleń. W szeroko pojętym znaczeniu odpowiada za zdolność adaptacji oraz przystosowania i wszelkich działań z tym związanych. Nie jest więc dziwnym, że człowiek usiłując przetrwać, jest przebiegły i oszukuje (szarozielony). Szmaragdowo-zielona barwa opisuje obrotność, pomysłowość i zaradność stosowaną bezinteresownie. Świetlista i blada mieszanka błękitu i zielonego jest wytworem głębokiej sympatii i współczucia (równocześnie oznacza perfekcyjną zdolność przystosowania do warunków). Jasna zieleń daje dużą żywotność.

Wszelkie odmiany zieleni mienią się swą intensywnością wśród ludów pierwotnych, gdzie współpraca między sobą, była wyznacznikiem przetrwania. Wśród cywilizacji typowo „zachodniej”, występuje głównie w ciemnych odcieniach, ze względu na postępujący konsumpcjonizm i rozbudowany egoizm (który ma barwę szaro-brunatną).

Zieleń z barwami:
czerń – złośliwość, chęć ranienia, toksyczność, wypaczenie psychiki.
brązowy – umiejętność przystosowania się do trudnych warunków.
czerwień – siła życiowa, witalność.
pomarańcz – ekscytacja, radość.
żółć – „kombinowanie”, myśl przystosowawcza.
niebieski – myśli „techniczne”, stabilizacja w materii.
fioletowy – objawia się przy ciężkich sytuacjach materialnych, które rozwijają świadomość.
róż – miłość do zwierząt, a w zasadzie do całego istnienia.
szary – przebiegłość, chytrość, oszustwo, kłamstwo.
biel – wzruszenie, udzielanie pomocy.


Niebieski

Interpretujemy go w związku z kreatywnością, wyobraźnią, ale także i religijnymi uniesieniami. Jasnoniebieski daje nam wyobraźnię i pomysłowość. Błękit (jasny i ciemny) wprowadza nas w odmiany wiary. Granatowy mówi o niezachwianej wierze, a jeśli dodamy czerń, to nadaje groźną odmianę fanatyzmu. Ultramaryna, to wzniosłe i duchowe ideały, a kobalt towarzyszy ludziom często, przy medytacji czy kontemplacji (modlitwie).

Duża ilość tej barwy w aurze określa człowieka pobożnego bądź też kreatywnego, a wszystko zależy od ilości barw i ich intensywności w danej chwili. U osób fanatycznych, barwa najczęściej jest niczym zastygnięta plama, która wydziela zimne emanacje. U dzieci, zasób niebieskiego jest wysoki i stale aktywny – podróżuje po aurze niczym wzorzyste linie.

Niebieski z barwami:
czerń – fanatyzm religijny, nienawiść do wyznań, pakty demoniczne.
brązowy – wiara lub kreatywność skierowana w obiekty fizyczne.
czerwień – ekspresja emocjonalna na zewnątrz (często przy tańcu).
pomarańcz – ciekawość istnienia, nastawienie odkrywcy.
żółć – myśli zwykłe, opierające się o formy.
zieleń – myśli „techniczne”, stabilizacja w materii.
fioletowy – rozwój sił duchowych i idei wyższych, szacunek.
róż – miłość, choć bardziej w kierunku uwielbienia i czci.
szary – niska kreatywność, niewielka lub wąsko ukierunkowana wyobraźnia, brak wiary.
biel – kreacja, tworzenie.


Fioletowy

Ciemny fiolet, jest barwą popychającą nas do rozwoju, a im bliżej (świetlistej) liliowej barwy, tym większe nasze osiągnięcia na duchowym planie. Kolor indygo występuje głównie przy poszerzaniu percepcji i kontaktach z wyższymi energiami. Różne odmiany fioletu ukazują się w trakcie czytania rozwijającej myślenie książki lub refleksji nad sobą. Korona z liliowych iskier wokół głowy, oznacza zdobycie pełnego zrozumienia i osiągnięcie wszelkich ideałów i cnót możliwych dla człowieka.

Jasne odmiany fioletu zwykle oznaczają szczodrość, zdolność do samo poświęcenia w imię wyższych celów oraz szlachetność. Z tej przyczyny najłatwiej zauważyć je u mistrzów i świętych. Ciemne odmiany nigdy nie są negatywne, a tylko dotyczą rozwoju ciał. Z kolei przyjemny i głęboki fiolet sprzyja atmosferze rozwoju świadomości oraz stanie transcendencji.

Fiolet z barwami:
czerń – ewolucja u podstaw, głównie dotyczy ewolucji materii.
brązowy – mądrość życiowa, wyciągnięta z doświadczeń fizycznych.
czerwień – rozwój u podstaw.
pomarańcz – Trudna do określenia przyjemność, skojarzona z ekstazą świętych.
żółć – sprawy duchowe, myśli abstrakcyjne.
niebieski – rozwój sił duchowych i idei wyższych, szacunek.
zieleń – objawia się przy ciężkich sytuacjach materialnych, które rozwijają świadomość.
róż – akceptacja i bezinteresowność dla wszystkich i wszystkiego.
szary – obłęd, poddanie swego życia przypadkom lub wróżbom.
biel – doskonałość ewolucji duchowej dla człowieka.


Różowy

Mimo niewinnego wyglądu, ten kolor określa wszelkie przejawy miłości i uczuć pozornie czystych i pozytywnych dla innych – jest więc możliwe napotkanie kombinacji różu z ciemnymi barwami np. róż + ciemna zieleń = zazdrość z miłości, a ciemny róż + szary da nam przygniatającą nas miłość. Im ciemniejszy kolor związany z różem, tym gorsza odmiana miłości i jasnych uczuć, które wykazuje człowiek. Czysty i jasny, jest przykładem miłości nieegoistycznej, zabarwiony brązem jest oznaką egoistycznej miłości. Róż, zabarwiona fioletem symbolizuje miłość do ludzkości.

Róż z barwami:
czerń – zoofilia, (+sinoszary) nekrofilia.
brązowy – miłość egoistyczna.
czerwień – zakochanie i zauroczenie.
pomarańcz – szczęście.
żółć – myśl bezinteresowna.
niebieski – miłość, choć bardziej w kierunku uwielbienia i czci.
zieleń – miłość do zwierząt, a w zasadzie do całego istnienia.
fiolet – akceptacja i bezinteresowność dla wszystkich i wszystkiego.
szary – nastawione na korzyści zakochanie.
biel – pragnienie niezorganizowane.


Biel

Występuje u osób niesprecyzowanych, niewyspecjalizowanych, a po prostu czystych i gotowych na potencjalne spełnienie każdego aspektu związanego z innymi barwami. Jest więc kolorem dopełniającym siłę i cechy innych. Mnisi często posiadają taką aurę, ze względu na specyfikę ich sposobu życia – lata spędzone na medytacji uczą ich zachowania spokoju i gotowości na niesienie każdej możliwej pomocy.

Biel z barwami:
czerń – przechodzenie ze skrajności w skrajność. Ta barwa nie miesza się.
brązowy – (kawa z mlekiem) oznaka odpoczynku, choć głównie fizycznego.
czerwień – pragnienie w postaci czystej, nieokreślone.
pomarańcz – empatia, wrażliwość.
żółć – myśl odkrywcza.
niebieski – kreacja, tworzenie.
zieleń – wzruszenie, udzielanie pomocy.
fiolet – doskonałość ewolucji duchowej dla człowieka.
szary – obojętność, dystans, spokój.
róż – pragnienie niezorganizowane.


Srebro i Złoto

Te dwie barwy są o tyle niezwykłe, że nigdy nie łączą się z żadnym innym kolorem, a stanowią odrębną całość. Srebro ukazuje rodzaj misjonarstwa i poświęcenia swego życia dla rozwoju ludzkości, poprzez jej nauczenie bądź pomaganie. Złoto pomaga w inny sposób – osoba z tą barwą zwykle przynosi światu postęp – zarówno technologiczny, jak i moralny czy duchowy.

Tutaj należy zwrócić szczególną uwagę i upewnić się, co do koloru, gdyż srebro często mylone jest z jasnoszarym, stalowym, platynowym czy barwą kości słoniowej. Z kolei złoto mylone jest z jasną miedzią, bursztynem czy miodem. Nie jest dobrze robić komuś szczególnej nadziei na te specjalne barwy, jednak ich występowanie nie jest zależne od narodzin (nie posiadamy ich jako dzieci), ale objawiają się przy okresie dorastania, gdzie mamy wtedy potencjał i możliwość spełnienia tych sił.

Koniec części drugiej.

Zobacz też:

Ośrodek Sakralny (Svadhisthana)      Czakra kojarzona głównie z sferą seksualną i emocjami. Mocno kojarzona z elementem wody ze względu na zmienność i płynność jej esencji. W mistycyzmie ten wir jest zalążkiem naszego przejawienia emocjonalnego w materii, to dzięki niemu możemy przejawiać wielość emocji. Jego istnienie w naszym ciele daje nam przyjemność z seksu, pobudza naszą seksualność i wspiera nawiązywanie relacji z środowiskiem. PODSTAWY CZAKRY SAKRALNEJ Umiejscowieni...
Dieta a energetyka     W ezoteryce popularne stało się bycie wegetarianinem. Ta moda trwa do dziś i rośnie w siłę na wskutek zachęcania ludzi do zdrowego odżywiania się (przy jednoczesnym wieszaniu psów na wszystko inne). Rozumiem kwestię zdrowego odżywiania się, lecz zbyt często sprzedaje się wyidealizowany punkt widzenia. Szczególnie, gdy sprawa dotyczy ezoteryki. Podane niżej informacje są tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem na temat odżywiania się i dob...
Praca z czakrami – Trening podstawowy     Wiedząc już czym są czakry i co nam umożliwiają, dobrze jest także wiedzieć, jak je rozwijać oraz wspierać ich rozwój. W tym artykule skupię się głównie na podstawie pracy typowo energetycznej z czakrami. Nie oznacza to jednak, że czakry przejdą w stan przebudzenia, jeśli nie zajdą odpowiednie zmiany w świadomości. Podane niżej ćwiczenia dotyczą tylko ich odpowiedniej konserwacji. Praca z czakrami na poziomie podstawowym, opiera się o odpowi...
Ciała subtelne Ego Chcemy czy nie – posiadamy warstwy. Nie rozkładamy się na ciało i duszę, lecz stanowimy szereg ciał, przez które przepływa świadomość naszego istnienia. Każde z tych ciał znajduje się w innej sferze – eterycznej, astralnej lub mentalnej. Wyróżniamy praktycznie 8 ciał, lecz omówimy sobie tylko 4 z nich, a więc te, które są najbardziej powiązane z tym, co znamy jako ludzie. Dopiero przy poziomie mentalnym wyższym (przyczynowym) następuje pierwsze ...

Masz pytania?

Komentarze
0 myśli na temat “Interpretacja barw aury cz.2”

Dodaj komentarz

Resner.pl Wersja 1.0.1, Wykonanie: Dominik Opyd (Inder), Oprogramowanie: Wordpress, Semantic UI
Drogi czytelniku, wszystkie artykuły na tej stronie oraz sama strona opierają się na licencji Creative Commons, bardzo prosimy o uszanowanie tych praw.