Witaj na stronie
rozejrzyj się i zobacz
Logowanie
Pokaż swoją aktywność!
Rejestracja
Najnowszy artykuł!
Zerknij co nowego
Kategorie
Wybierz to czego szukasz
Eksperymenty (3)
Energetyka (13)
Istoty i Byty (10)
LD I OOBE (5)
Magia (2)
Relacje & Opinie (2)
Rozwój Duszy (8)
Rzemiosło (6)
Trening (2)
Uzdrawianie (5)
Partnerzy
Zobacz kto nas wspiera
Vortal Rzeczy Paranormalnych - forum paranormalne.pl
Google
Kolejne reklamy

Aktualnie brak.

Interpretacja barw aury cz.1
Poniżej znajdziesz informacje z wybranym przez ciebie tematem.

Początkowo widzenie aury opiera się o dostrzeganie szarawego pola dokoła człowieka, o zupełnie bezbarwnej konsystencji. Dopiero z czasem pojawiają się barwy, ze znanej nam palety kolorów, a następnie odcienie i odmiany nie występujące już w fizycznie obserwowalnej oktawie barw. Interpretacja tych barw umożliwia nam odczytanie stanu psychicznego i emocjonalnego człowieka.

Mijając etap szarawej otoczki, objawiają się nam podstawowe kolory, które widzimy chociażby w tęczy, a więc: czerwień, pomarańcz, żółć, zieleń, niebieski, fioletowy, różowy i biały. Bez wiedzy, co dany kolor oznacza, pole możemy odczytywać tylko po wibracjach, które rozchodzą się w przestrzeni. W tym artykule jednak oprzemy się o odbieranie barw i ich właściwy odczyt. Jest to tylko wstęp, gdyż zasób barw i ich odcieni, jest bardzo bogaty, a w pewnym momencie człowiek wychodzi poza znane nam kolory czyniąc ich opisanie praktycznie niemożliwym.

Specyficzna więź ciała mentalnego i astralnego sprawia, że opisane niżej barwy pasują do odczytywania aury, każdego z tych ciał. To powiązanie powoduje, że jakakolwiek reakcja w sobowtórze mentalnym, praktycznie natychmiast tworzy odpowiedź w ciele astralnym.

Interpretacja barw

Istnieje kilka stopni zaawansowania w odczytywaniu znaczenia barw. Pierwszym stopniem, jest postrzeganie zwane Negatywem i polega na odczytywaniu całej aury za pomocą mieszanki bieli i czerni. Drugim stopniem jest Wzorzec Pasma Tęczowego, czyli odczytywanie tylko najprostszych kolorów – dzięki temu możemy ogólnie stwierdzić, co czuje lub myśli człowiek, lecz nie określimy konkretnego charakteru zachowania. Trzecim stopniem jest Pryzmat Holistyczny i zawiera w sobie umiejętność odczytywania odcieni, intensywności oraz świetlistości każdej możliwej barwy – umożliwia to pełny odczyt osoby, na nawet najgłębszych poziomach.

Nim zinterpretujemy barwę, to zauważmy, że występuje tak zwana barwa podstawowa i barwy pochodne. To pierwsze, mówi nam, jaka jest ta osoba i w czym jest mocna np. naukowiec będzie miał dużo żółtej barwy, a z kolei kapłan skupi się na niebieskim (głównie ciemnym). To drugie, określa w miarę dobrze cechy, jakie przejawia ten człowiek np. skłonność do gniewu będzie wygasłą ciemną czerwienią, a nerwowość mieszanką żółci z szarością.

Na koniec wszelkich uwag warto zwrócić uwagę na to, że aura, to pole dynamiczne, które na wskutek działań świadomości ulega zmianie i transformacji, często dosłownie w przeciągu kilku sekund, aby zaraz z powrotem przejść do poprzedniego ustawienia. Dlatego skany należy robić u osób w miarę spokojnych, które nie biorą udziału w trudnych sytuacjach. Biżuteria oraz symbole religijne lub magiczne, silne energii miejsc i ludzi, również powodują przekształcenie aury z jej naturalnego wyglądu, więc możemy uzyskać wykrzywiony obraz. Największe zmiany powoduje jednak nasza percepcja i oczekiwania na temat tego, co chcemy i czego spodziewamy się zobaczyć.

Dopełnienie info o barwach

Blady (przejrzysty) kolor świadczy o niskim stopniu zainteresowania aspektem, a jego przeciwieństwo, czyli Intensywny (soczysty) świadczy o zafascynowaniu. Brudny, który odznacza się domieszką z szaro-brunatną barwą, oznacza aspekt związany z egoizmem – Czysty, a więc pozbawiony tej domieszki będzie określał aspekt bezinteresowny. Ciemny, to charakterystyczny aspekt nawiązujący do negatywnej emanacji i często destrukcji. Z kolei Jasny nawiązuje do pozytywnych sił, które tworzą i budują. Matowy i Zgaszony nie są czymś konkretnym, lecz często pojawiają się, gdy człowiek jest obojętny do aspektu i nie przykłada do niego dużej siły (ten pierwszy jednak oznacza trwanie przy aspekcie, gdy drugi oznacza porzucenie go). Świetlisty, to nasycony siłą aspekt, który jest trwale rozbudowywany, często związany z pasją lub ideologią. Pastelowy określa barwę wyposażoną w wyższe wibracje i siłę z poziomów wyższych.

Barwy

Skoro już wiemy, jakie odmiany mogą występować w polu aury, to teraz pora na same barwy. Największym problemem dla jasnowidza, jest określenie mieszanki barw, które często wydają się być paradoksem np. ciemna czerwień + granatowy da nam ekstazę bardzo przypominającą to, co przeżywali święci. Z kolei szkarłat + pomarańcz, da nam święte przekonanie o własnej racji (wraz z oburzeniem). Mieszanek jest naprawdę dużo i nie sposób wszystkich opisać.

Czarny

W najbardziej „ciemnych” odmianach oznacza nienawiść, okrucieństwo i niczym nie ograniczona destrukcja. Jeśli wypełnia całość jaja aury gęstymi smugami, to z dużą pewnością możemy stwierdzić, że mamy do czynienia z osobą o charakterze destruktora, nienawidzącego ludzi człowieka – lecz tylko w przypadku, gdy barwa czerni przypomina intensywnością słomę. Czerń, która połyskuje i ma mało intensywny odcień świadczy o tajemniczości, którą człowiek otacza się na co dzień.

Z powodu gęstości materii, które zwykle przyciągane są przez tą wibrację, kolor czarny zawsze ujrzymy na dnie pola aurycznego. Przy wysokiej aktywności negatywnych emocji czerń łączy się z innymi barwami i zajmuje blisko ponad połowę aury, jednak unika przestrzeni od szyi w górę. Koncentracja czerni w którymkolwiek miejscu w ciele świadczy o głęboko znienawidzonej sferze życia związanej z obszarami czakr. Krótkie chwilę, w których człowieka ponoszą destruktywne emocje zabarwiają aurę w cienkie niczym babie lato pasma, na całej aurze.

Czerń jest oznaką silnej negacji czegokolwiek i jest tak samo destruktywna dla środowiska jak i dla człowieka, który ma ją w sobie. Oznacza silną nienawiść i dążenie, ku zagładzie. Taka forma emanacji powoduje zanik sił wyższych i człowiek degeneruje się do stanu chaotycznego – ma większe możliwości niż zwierzę, lecz umysł jest pozbawiony spokoju i nie potrafi skupić się bardziej niż robi to roślina (czytaj: wcale). Występując z wieloma barwami świadczy o ich silnym nasyceniu w kierunku degradacji człowieka. Specyfika tej barwy pozwala łączyć się ze sobą tylko ciemniejszym odcieniom.

Czerń z barwami (głównie ciemnymi):
czerwień – gniew, agresja, szał, brutalność, furia.
pomarańcz – hedonizm, deprawacja seksualna, egoizm.
żółć – szaleństwo, kontrolowanie, dyktatura, terroryzm psychiczny.
zieleń – złośliwość, chęć ranienia, toksyczność, wypaczenie psychiki.
niebieski – fanatyzm religijny, nienawiść do wyznań, pakty demoniczne.
fiolet – ewolucja u podstaw, głównie dotyczy ewolucji materii.
szary – stany depresyjne, niszczenie jestestwa, degradacja.
brązowy – zwierzęce instynkty i zachowanie, egocentryzm.
róż – zoofilia, (+sinoszary) nekrofilia.
biel – przechodzenie ze skrajności w skrajność. Ta barwa nie miesza się.


Szary

Kojarzony z szeroko rozumianą obojętnością, brakiem aktywności oraz nijakością. Często postrzegany w stanach depresyjnych, smutku oraz żalu i płaczu. Człowiek o takim zabarwieniu aury najczęściej jest niemile widziany, gdyż odbiera innym chęci życia, a sam nie wyróżnia się niczym specjalnym – stąd stwierdzenie o szarej masie, jako o nieinteresujących przeciętniakach, często nawet bezmyślnych. Ludzie z ołowianą aurą są najczęściej zrozpaczeni i popełniają samobójstwo.

Ta barwa występuje na każdym poziomie aury i nie zajmuje jakiegoś konkretnego miejsca w polu aurycznym. Widzimy go w postaci jasnej, gdy jest on uzupełnieniem pustki w aurze, czyli akurat wtedy, gdy mamy niedostatek pewnych wibracji, które zwykle występują.

Szary nie jest złym kolorem – ukazuje po prostu obojętność i dystans do wszystkiego, a ciała subtelne pozbawione wpływu świadomości najczęściej są jasnoszare, co świadczy o ich gotowości na przyjęcie każdej możliwej wibracji. Jednak trupio-blady kolor aury świadczy o skrajnym przerażeniu, a im ciemniejsza odcienie szarości tym gorzej jest z człowiekiem. Szarość jako taka występuje w dużych ilościach u ludzi pracujących i świadczy o zmęczeniu, znudzeniu i beznamiętności.

Szarość z barwami:
czerń – stany depresyjne, niszczenie jestestwa, degradacja.
czerwień – bezsilność, wściekłość lub gniew trzymane na wodzy.
pomarańcz – antypatia, złorzeczenie, zazdrość.
żółć – beznamiętny intelekt, wykorzystywanie wiedzy w celach egoistycznych.
zieleń – przebiegłość, chytrość, oszustwo, kłamstwo.
niebieski – niska kreatywność, niewielka lub wąsko ukierunkowana wyobraźnia, brak wiary.
fioletowy – obłęd, poddanie swego życia przypadkom lub wróżbom.
brąz – wszelkie przejawy egoizmu.
róż – nastawione na korzyści zakochanie.
biel – obojętność, dystans, spokój.


Brązowy

Chyba żaden kolor nie ma tak wielu mieszanek związanych z negatywnymi aspektami. Brunatnoczerwony kolor jest oznaką chciwości, a barwa matowej rdzy świadczy o skąpstwie. Brązowo-szary mówi o samolubstwie i egoizmie. W połączeniu z zielonym (brudny mech) oznacza zazdrość. Nie zawsze jednak oznacza negatywne czynniki, gdyż jasny brąz świadczy o praktycznym charakterze, a im głębszy, tym bardziej skupiony na fizycznej pracy.

Człowiek z aurą brązową będzie przede wszystkim materialistą i człowiekiem praktycznym, twardo stąpającym po ziemi. Ten typ osób wszystko zaplanuje, ułoży plan dla całego społeczeństwa i świetnie wywiązuje się w pracach wymagających skupienia i dyscypliny. Gdy wszystko wokół wali się w gruzy, to barwa czekolady jest świetnym filarem wokół, którego wszystko może toczyć się dalej.

Brąz z barwami:
czerń – zwierzęce instynkty i zachowanie, egocentryzm.
czerwień – czysto fizyczny seks, typowo zwierzęca forma.
pomarańcz – przyjemność przebywania w materii fizycznej.
żółć – intelekt skierowany ku problemom w fizyczności.
zieleń – umiejętność przystosowania się do trudnych warunków.
niebieski – wiara lub kreatywność skierowana w obiekty fizyczne.
fioletowy – mądrość życiowa, wyciągnięta z doświadczeń fizycznych.
róż – miłość egoistyczna.
szary – wszelkie przejawy egoizmu.
biel – (kawa z mlekiem) oznaka odpoczynku, choć głównie fizycznego.


Czerwony

Jest przejawem każdej aktywności nacechowanej instynktami, a więc pożądanie, aktywność fizyczna, agresja, czy zmysłowość. Jest odpowiedzialny za popędy, które popychają ludzi do zdobywania, przetrwania i posiadania. Czerwień wypełniająca aurę człowieka świadczy o jego intensywnym reagowaniu na bodźce – niestety, często w sposób negatywny. Człowiek mający pod dostatkiem czerwieni jest skłonny do łatwego irytowania się oraz wybuchów złości. Potencjalnie jest mięsożercą i nie stroni od trunków i ma łatwość we wpadania w nałogi.

Ciemnoczerwony pojawia się zwykle przy gniewie, złości, agresji oraz przy takich zachowaniach jak szał czy furia (łącząc się z czarnym). Szkarłatny objawia szlachetne oburzenie, a krwista czerwień i karmin świadczą o zmysłowości związanej z pragnieniem czegoś (zwykle powiązane z seksem). Nie jest to jednak negatywna barwa. Jasna czerwień oznacza obecność dużej ilości siły życiowej. Świetlista barwa czerwona mówi o czystym pragnieniu (nawet rozwoju), a wymieszana z różowym świadczy, o intensywnym stanie zakochania.

Czerwień z barwami:
czerń – gniew, agresja, szał, brutalność, furia.
brązowy – czysto fizyczny seks, typowo zwierzęca forma.
pomarańcz – przyjemność seksualna, rozkosz.
żółć – intelekt skierowany ku ciału fizycznemu i zdobywaniu materii.
zieleń – siła życiowa, witalność.
niebieski – ekspresja emocjonalna na zewnątrz (często przy tańcu).
fioletowy – rozwój u podstaw.
róż – zakochanie i zauroczenie.
szary – bezsilność, wściekłość lub gniew trzymane na wodzy.
biel – pragnienie w postaci czystej, nieokreślone.


Pomarańczowy

Powiązany z wieloma emocjami, które łączą się z ego i naszym zachowaniem. Pomarańczowy jest składnikiem wielu emocji mających charakter zarówno negatywny jak i pozytywny. Będąc w przyjacielskiej relacji z ciemnymi barwami wiemy, że człowiek jest owładnięty pychą, egoizmem i przerostem ambicji. Dodając brąz i szarość otrzymujemy lenistwo i beztroskę.

W pozytywnym znaczeniu, zawiera w sobie całą gamę pozytywnych emocji i wrażeń: pozytywne nastawienie, radość, szczęście, pasja i ekscytacja. Duża ilość tej barwy charakteryzuje szczęśliwe dzieci oraz osoby emocjonalne. Z kolei blady pomarańcz oznacza ciężkie przeżycia.

Pomarańcz z barwami:
czerń – hedonizm, deprawacja seksualna, egoizm.
brązowy – przyjemność przebywania w materii fizycznej.
czerwień – przyjemność seksualna, rozkosz.
żółć – pozytywne myślenie i nastawienie do świata.
zieleń – ekscytacja, radość.
niebieski – ciekawość istnienia, nastawienie odkrywcy.
fioletowy – Trudna do określenia przyjemność, skojarzona z ekstazą świętych.
róż – szczęście.
szary – antypatia, złorzeczenie, zazdrość.
biel – empatia, wrażliwość.


Żółty

Ściśle związany z intelektem i procesami myślowymi. Z ciemnymi barwami świadczy o skłonnościach do wykorzystania intelektu w egoistycznych celach, a jasne i świetliste odmiany świadczą o umyśle skierowanym w stronę duchowych ideałów i spraw rozwojowych. Cytrynowa barwa określa ciekawość i najczęściej postrzegana jest u dzieci. Złota barwa najczęściej występuje przy rozmyślaniu o filozofii i działań abstrakcyjnych jak np. matematyka.

Aura o żółtym zabarwieniu, praktycznie zawsze oznacza osobę o umyśle ścisłym, a więc naukowca lub fascynata nauki. Jeśli przytłumia ona inne barwy, to możemy być pewni, że ta osoba nie jest dobra w okazywaniu emocji, a empatyczne odruchy u niej są stłumione. Barwa żółta występuje podczas każdego wysiłku umysłowego, mającego cel, by zrozumieć otrzymywane informacje.

Żółć z barwami:
czerń – szaleństwo, kontrolowanie, dyktatura, terroryzm psychiczny.
brązowy – intelekt skierowany ku problemom w fizyczności.
czerwień – intelekt skierowany ku ciału fizycznemu i zdobywaniu materii.
pomarańcz – pozytywne myślenie i nastawienie do świata.
zieleń – „kombinowanie”, myśl przystosowawcza.
niebieski – myśli zwykłe, opierające się o formy.
fioletowy – sprawy duchowe, myśli abstrakcyjne.
róż – myśl bezinteresowna.
szary – antypatia, złorzeczenie, zazdrość.
biel – myśl odkrywcza.

Koniec części pierwszej.

Zobacz też:

Kontur aury Niewielu przejmuje się terminologią, lecz Aura, to pole świadomości otaczające człowieka, gdy aura, to promieniowanie w tym polu. Dla potrzeb prostego nauczania, tłumaczy się tą kwestię analogicznie do światła - aura jest jednocześnie polem i promieniowaniem, a więc sferą w której istnieje człowiek. Krawędzią tej formy, jest właśnie kontur.   Kontur jest granicą przejawiania się świadomości, w danej przestrzeni. Wcielając się w kolejno niż...
Dieta a energetyka     W ezoteryce popularne stało się bycie wegetarianinem. Ta moda trwa do dziś i rośnie w siłę na wskutek zachęcania ludzi do zdrowego odżywiania się (przy jednoczesnym wieszaniu psów na wszystko inne). Rozumiem kwestię zdrowego odżywiania się, lecz zbyt często sprzedaje się wyidealizowany punkt widzenia. Szczególnie, gdy sprawa dotyczy ezoteryki. Podane niżej informacje są tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem na temat odżywiania się i dob...
Ciała subtelne Ego Chcemy czy nie – posiadamy warstwy. Nie rozkładamy się na ciało i duszę, lecz stanowimy szereg ciał, przez które przepływa świadomość naszego istnienia. Każde z tych ciał znajduje się w innej sferze – eterycznej, astralnej lub mentalnej. Wyróżniamy praktycznie 8 ciał, lecz omówimy sobie tylko 4 z nich, a więc te, które są najbardziej powiązane z tym, co znamy jako ludzie. Dopiero przy poziomie mentalnym wyższym (przyczynowym) następuje pierwsze ...
Podstawowe działania na energiach Podstawy operowania energiami są zaprogramowane w większość systemów, które korzystają z istnienia różnych rodzajów sił. Jest sześć fundamentalnych czynności, których opanowanie da nam dużą kontrolę nad tym, co będziemy robić z energiami: Absorbowanie i Emanowanie, Akumulacja i Rozpraszanie oraz Transfer i Cyrkulacja. Nieświadomie wykorzystujemy te procesy cały czas, lecz naszym celem jest przecież działalność świadoma.   PODSTAWOWE DZIAŁA...

Masz pytania?

Komentarze
0 myśli na temat “Interpretacja barw aury cz.1”

Dodaj komentarz

Resner.pl Wersja 1.0.1, Wykonanie: Dominik Opyd (Inder), Oprogramowanie: Wordpress, Semantic UI
Drogi czytelniku, wszystkie artykuły na tej stronie oraz sama strona opierają się na licencji Creative Commons, bardzo prosimy o uszanowanie tych praw.