Witaj na stronie
rozejrzyj się i zobacz
Logowanie
Pokaż swoją aktywność!
Rejestracja
Najnowszy artykuł!
Zerknij co nowego
Kategorie
Wybierz to czego szukasz
Eksperymenty (3)
Energetyka (13)
Istoty i Byty (10)
LD I OOBE (5)
Magia (2)
Relacje & Opinie (2)
Rozwój Duszy (8)
Rzemiosło (6)
Trening (2)
Uzdrawianie (5)
Partnerzy
Zobacz kto nas wspiera
Vortal Rzeczy Paranormalnych - forum paranormalne.pl
Google
Kolejne reklamy

Aktualnie brak.

Formy energetyczne
Poniżej znajdziesz informacje z wybranym przez ciebie tematem.

      Od kiedy człowiek nauczył się myśleć w sposób logiczny zaczął myśleć o tym jak uprościć sobie życie, jak opanować trudne środowisko i mieć większą wygodę w pracy. Ostatnie 300 lat, to istna rewolucja technologiczna – dzięki niej potrafimy porozumieć się z ludźmi na całej planecie, zdobyć informacje w kilka chwil czy wyprodukować więcej towarów. Wszystko to z naturalnej potrzeby oszczędzania energii zwanej popularnie lenistwem. Powiadam Wam – tylko inteligentni mogą pozwolić sobie na lenistwo. Reszta będzie harować, by w ciężkim trudzie zdobyć coś lepszego.

 <<Biorąc pod uwagę ilu z nas pracuje omińmy dyskusję na temat naszej inteligencji. >>

Zaczynając od szamanów, po kapłanów i magów, kończąc na okultystach i ezoterykach – każdy z nich doszedł do tego momentu, gdzie zaczął nasycać przedmioty swą siłą, aby dawały mu pewne efekty. To bardzo wygodne rozwiązanie: zapas energii w talizmanie, prosta osłona w amulecie oraz klątwa w kamyku pozwalały na szybkie reagowanie w wielu sytuacjach.

Dziś formy energetyczne zwane konstraktami (lub konstruktami) są używane do wszystkiego. Proste „bateryjki”, aby mieć zapasy energii. „Bańki” jeśli czujemy się zagrożeni i potrzebujemy osłony. Serwitory wykonujące wiele poleceń itd. itp. Wszystko po to, aby uniknąć żmudnego wysiłku robienia czegoś od nowa wiele razy. W końcu łatwiej nam będzie dać energię po trochu w ciągu kilku dni i tak ją użyć niż w chwili zadania koncentrować wokół siebie większą ilość energii.

 Podział Form

Formy energetyczne możemy podzielić na kilka grup charakteryzujących się innymi właściwościami i określonymi granicami. Uwaga – podział jest tylko i wyłącznie mój, dlatego żaden inny człowiek nie musi zgadzać się z moim opisem. Dla wygody zrozumienia został on uproszczony.

1. Formy proste
Utworzenie takiego rodzaju nie wymaga żadnych komplikacji. W zasadzie składa się ona z jednej dobrze wyrażonej myśli lub wyobrażenia. Przykładowa „Bańka”, to po prostu kula energii, w której chowamy siebie z intencją odbijania tego, co dla nas nieprzyjemne. Z tego względu tworzenie takich form jest dla nas przejrzyste i niezbyt wymagające. Tworzenie zasobnika energii również nie jest skomplikowane – wystarczy wyobrażenie energii jako gęstej cieczy i przelanie jej do słoika utworzonego z naszych wyobrażeń. Wszelkie włócznie, miecze i topory stworzone z takiej prostej myśli również mają proste zadanie – ciąć i zadawać rany.

Na pewno plusem jest prostota w tworzeniu i niewielka ilość energii do tworzenia, lecz istnieje sporo minusów. Słaba jakość, krótki czas istnienia, niewielkie możliwości, łatwa do zniszczenia forma czynią z takiego konstruktu nieprzydatny mechanizm.

2. Formy złożone
Potocznie zwane serwitorami. Mają znacznie większe możliwości, co przekłada się na wymagania przy tworzeniu i większego włożonego wysiłku. Forma zwykle przypomina humanoida lub zwierzęcia (dla wygody tworzącego) i jest zakotwiczona w fizycznym przedmiocie. Możliwości takiego serwitora są różne: od zbierania energii, po kondensowanie czasu (przykładem jest Fotamecus). Najczęściej korzysta się z nich w razie żmudnych prac, które wymagają powtarzalności lub ciągłej uwagi, gdyż takie energetyczne roboty zawsze wykonują polecenia według zaprogramowanej sekwencji wytyczonej przez twórcę.

Wybitnym plusem są możliwości jakie można zaprogramować serwitorowi. Jakość znacznie większa od formy prostej, a czas istnienia może trwać nawet kilkanaście lat. Minusem jest spory wysiłek, solidny plan programowania i posiadanie umiejętności w tworzeniu takich konstrukcji.

3. Formy inteligentne
To takie, które posiadają emulatory świadomości, a co w skrócie można nazwać jako AI (sztuczna inteligencja). Ich tworzenie jest wieloetapowe i żmudne. Program zawiera wiele sekwencji łączących się w całą sieć, co umożliwia tej formie reagowanie na wiele rozkazów i podejmowanie własnych pół samodzielnych decyzji dotyczących interpretacji polecenia. Tak jak AI ma możliwość uczenia się poprzez dodawanie sekwencji udzielanych przez twórcę (w przeciwieństwie do form złożonych, które po utworzeniu nie powinny być modyfikowane).

Z plusów warto wymienić zdolność do uczenia się takiej formy. Umożliwia to utworzenie naprawdę zaawansowanego pomocnika zdolnego do wykonywania długich procesów i podejmowania decyzji na podstawie tego, co zapamiętał. Niestety siła minusów jest równie pokaźna – długotrwałe tworzenie, wymagana posiadana zaawansowana wiedza o energetyce, występowanie wielu błędów w „oprogramowaniu”, ciągły wysiłek przy jego tworzeniu i wydatek materii z własnego ciała.

4. Formy przestrzenne
W tej grupie znajdziemy kręgi magiczne i symbole. Krąg jest wydzieloną przestrzenią, w której obowiązują nagięte przez koncentrację sił prawa wszechświata, co umożliwia magowi wprowadzanie zmian i osiąganie efektów. Symbol namalowany na materiale jest tylko nośnikiem dla jego prawdziwej postaci, która znajduje się gdzieś w przestrzeni niefizycznej i stamtąd udziela swych właściwości. W obu przypadkach korzystanie z form wymaga naszego aktywnego udziału i silnej woli gotowej nagiąć sprowadzone moce do wypełnienia pragnień maga.

Nie musimy tworzyć formy ani ją budować, co jest na pewno dużym plusem. Jedynym wymogiem jest narysowanie kręgu czy symbolu. Minusem jest bezpośredni udział, który może zawierać element ryzyka. Zasoby sił pochodzące od tych form powodują, że nie męczymy się zbieraniem energii jednak nadal, to mag musi podjąć wysiłek woli, by sterować otrzymaną siłą.

Zobacz też:

Toporność materii    Eteryczny świat subtelnych energii wydaje się niepoprawnie magiczny, gdy przyjrzymy się niezgrabności materii fizycznej. Lekkie i szybkie fale energii pędzą do przodu nim nasze materialne ciało w ogóle zrobi jakikolwiek ruch. Nie jest jednak z nami tak najgorzej. W skali subtelności materii jesteśmy całkiem wysoko – mniej więcej w połowie skali, którą pojmujemy.   Znacznie przerastamy poziomem subtelności, jeśli porównamy się do formy k...
Działanie artefaktów Od zawsze magowie czy szamani, bazowali na przedmiotach nasyconych magią. Wlewali w nie swoją siłę i koncentrując wolę na nich, rzeźbili właściwości, którymi potem promieniował dany obiekt. Nazwane artefaktami, ze względu na specyficzne obrzędy z nimi powiązane. Dziś wielu ludzi słyszało przynajmniej raz o talizmanach czy amuletach. A to nie jedyne przedmioty magiczne.   Przedmioty nasycone magią Amulety, talizmany, wangi (laleczki voodoo...
Ametyst – Właściwości Jeden z najpopularniejszych kwarców, a jego nazwa pochodzi z języka greckiego i oznacza „trzeźwy”. To, czy naprawdę zapewniał trzeźwość jest kwestią sporną, lecz oprócz tej tajemniczej właściwości ten kamień szlachetny ma jeszcze inne moce. Ciało eteryczne Ametystu Budowa jego wnętrza przypomina nałożone na siebie płaty różnych gęstości, które jednak płynnie przenikają przez siebie. Promienie auryczne są tylko cienkimi nitkami, które łatwo gn...
Oczyszczanie przedmiotów By amulet uległ zanieczyszczeniu, wcale nie trzeba go wcześniej używać – wystarczy odpowiedni poziom toksyczności środowiska, by materie stężały, a wibracje utraciły charakter i siłę przekazu. Właśnie wtedy należy wziąć się za oczyszczenie takiego przedmiotu, nim jego emanacje zaczną negatywnie wpływać na ludzi, zwierzęta i inne artefakty w pobliżu. Trójstopniowy podział został utworzony dla wygody czytelników, gdyż żadna z podanych metod nie je...

Masz pytania?

Komentarze
0 myśli na temat “Formy energetyczne”

Dodaj komentarz

Resner.pl Wersja 1.0.1, Wykonanie: Dominik Opyd (Inder), Oprogramowanie: Wordpress, Semantic UI
Drogi czytelniku, wszystkie artykuły na tej stronie oraz sama strona opierają się na licencji Creative Commons, bardzo prosimy o uszanowanie tych praw.