Witaj na stronie
rozejrzyj się i zobacz
Logowanie
Pokaż swoją aktywność!
Rejestracja
Najnowszy artykuł!
Zerknij co nowego
Kategorie
Wybierz to czego szukasz
Eksperymenty (3)
Energetyka (13)
Istoty i Byty (10)
LD I OOBE (5)
Magia (2)
Relacje & Opinie (2)
Rozwój Duszy (8)
Rzemiosło (6)
Trening (2)
Uzdrawianie (5)
Partnerzy
Zobacz kto nas wspiera
Vortal Rzeczy Paranormalnych - forum paranormalne.pl
Google
Kolejne reklamy

Aktualnie brak.

Ewolucja przez wcielenia
Poniżej znajdziesz informacje z wybranym przez ciebie tematem.

Co jest celem wcieleń? Jaką drogę musimy przejść, by zakończyć ich cykl i przekroczyć tą magiczną granicę oddzielającą człowieka od Stwórcy? Co jest powodem, że tak ciężko nam iść do przodu, a co z kolei nam pomaga? Gdzie w tym jest miejsce na karmę i od czego zależy jej rola? Pytań tak wiele, a artykuł dość niewielki, więc postaram się przekazać Wam tylko główne myśli, które zainspirowały mnie do pewnych twierdzeń.

 

Wspomniałem o karmie. O zjawisku spotykania się pewnych sił, które niewielu ludzi przemyślało. Większość traktuje ją, jako pewnego rodzaju ciężar kar, które wiszą nad ludźmi. Na jej temat napisałem już osobny artykuł [Klik], który ładnie streszcza moje twierdzenia. Dzięki temu nie będę musiał rozwlekać tego artykułu, a skupię się na czymś ważniejszym – jak radzić sobie z karmą i przejść ją w miarę płynnie. Tutaj zachodzi też konieczność, aby przeczytać o „Odbiorze…” [Klik], ponieważ wiele z tego opiera się, o ten proces myślowy w człowieku. Również sporo uprości to zrozumienie tekstu.

 

Zaczynając od końca

Celem naszych wcieleń na Ziemi jest zapoznanie się z materiami, jak i również ich opanowanie i użycie. Zanurzamy się w fizyczności, by odkryć w sobie siłę i pokonać opór materii – pokazać siłę ducha nad materią. Jednak oprócz tego przeżywamy ciężkie chwile, by móc udoskonalić swoją świadomość i zdobyć odpowiednie cechy. Aby jednak nie było tak łatwo, to natykamy się na wiele doświadczeń i popełniamy masę błędów. Za błędami idą konsekwencje i to je najczęściej obarcza się mianem karmy. Jeśli przeczytaliście artykuł o karmie, to wiecie, że chociaż faktycznie jest ona związana z efektami naszych działań, to jednak nie jest ona karą, a doskonałym przykładem nauki na własnych błędach.

Za każdym razem kiedy wydaje nam się, że już nauczyliśmy się czegoś oraz opanowaliśmy daną cechę, to wszechświat sprawdza nas. Podtyka pod nos sytuacje, które mają sprawdzić, czy faktycznie jesteśmy odporni na kuszenie oraz wystarczająco mocni, by nie dać sobą kontrolować. Posłużmy się tutaj prostym przykładem – kobieta, która wybiera silnego mężczyznę dla związku. Po jakimś czasie może okazać się, że jego dominacja nad nią już nie jest dla niej dobra, więc odchodzi. W międzyczasie zainteresowała się rozwojem osobistym i tam usłyszała, co ma robić i jak wybierać na przyszłość partnera dla siebie. Zakładając, że rady były dobre, to kobieta nie powinna wybrać ponownie silnego mężczyzny, aby jej nie zdominował.

Efektem tego jest… jej ponowny błąd. Błąd, który popełnia masa ludzi, w przekonaniu, że już nic nie może im stać na przeszkodzie. Istnieje ważna różnica pomiędzy przyjęciem jakieś myśli, a jej zrozumieniem. Tym samym możemy ciągle słuchać mądrych ludzi, a wciąż popełniać głupie błędy. Nie przepracowując „mądrości ze wschodu” ominiemy wyraźne znaki mówiące o zbliżających się problemach. Osoby mówiące o sobie, że są samym światłem i mądrością, chwilę po grzecznej krytyce zmieniają się w krwiożercze potworki, które warczą na każdego. Tym samym ukazują, że nie ważne ile mądrości pochłoniemy z książek czy filmów, bo i tak wszystko zależy od głębokiego zrozumienia zebranych informacji – jakości zamiast ilości.

 

Przyspieszony rozwój jest możliwy

Wyobraźmy sobie ile może dokonać kroków w rozwoju, taki przeciętny Kowalski. Większość ludzi wybiera kilka zadań na jedno wcielenie i przez całe życie stara się wykonać ten plan duszy. Mozolnie i z uporem, ale jednak idzie do przodu, robi postępy. Dla takiego człowieka dajmy 6 punktów w nieistniejącej skali rozwoju (czyli nie ma takiej skali – dla jasności zaznaczam). Wystarczy jednak zainteresować się rozwojem duchowym i popracować nieco nad sobą, by zdobyć kilka punktów więcej. Istnieje jednak sposób, by ilość punktów znacznie zwiększyć. Poprzez codzienną medytację i wprowadzanie przemyślanych zmian w swoim wnętrzu i zachowaniu, mnisi ze Wschodu przekraczają tą niewidzialną granicę przyspieszonego rozwoju. Efektem tego jest zebranie dużej ilości esencji z doświadczeń i przeskoczenie w ewolucji nawet o kilka wcieleń w jednym życiu.

Jeśli uznać, że ludziom potrzeba od 600 do 1200-1300 wcieleń, by przejść całą potrzebną ewolucję jako człowiek, to największym rekordzistą jest istota, która dokonała tego w przeciągu prawie 400tu wcieleń. Bardzo przemyślanych i dobrze dobranych, gdy większość ludzi swoje wcielenia wybiera niezbyt przemęczając się (cierpienie i ból nadal występują, ale to na wskutek małej pracy nad sobą). Także bez względu na to jak wybraliśmy sobie życie, możemy podjąć się już dziś skuteczniejszej pracy nad sobą i tym samym zdobyć więcej esencji doświadczeń. To z kolei przełoży się na przyjaźniejsze dla nas następne życia. Nie trzeba stykać się z problemami tego świata, jeśli tylko zrozumienie problemu jest odpowiednie.

Przyjrzyjmy się dzieciom, których dosłowność i szczerość wypowiedzi zwala z nóg niejednego dorosłego. Dzieci znacznie częściej słuchają wewnętrznego głosu, gdyż nie mają jeszcze wewnętrznych ograniczeń, które nakładają sobie starsze osoby. Esencja doświadczeń z poprzednich wcieleń jest u nich głośna, nie zagłuszona wewnętrznym krytykiem i emocjami. Stwierdzenie, by odnaleźć w sobie dziecko, odnosi się właśnie do ponownego przywrócenia sobie tego powiązania i czerpania z mądrości, wyciągniętej z poprzednich żyć esencji.

Zobacz też:

Biegunowość umysłu     O ludziach silnie nacechowanych daną ideologią mówimy, że są fanatykami – zamkniętymi w swoich poglądach ludźmi, do których nie docierają żadne inne myśli, które są niezgodne z ich spojrzeniem na świat. W tej chwili powinnyśmy zastanowić się, czy sami tacy nie byliśmy. Z naszego niewielkiego obszaru świadomości możemy twierdzić, że jesteśmy bardzo tolerancyjnymi i otwartymi na nowe poglądy ludźmi. Prawda jest zwykle bardziej gorzka, niż to ...
Karma O karmie powiedziano już dużo. W ezoterycznym światku jest ona jednym z głównych filarów warunkujących nasz rozwój duchowy jak i przyszłe wcielenia. Sama próba zrozumienia czym jest to prawo karmiczne skutkuje wieloma dziwnymi stwierdzeniami, więc pokusiłem się o opisanie moich obserwacji. A brzmią one mniej więcej tak:   Z mojego punktu widzenia karma jest siłą, która choć nie posiada inteligencji, to jej właściwości i zasady pozwalają je...
Logika i Rozsądek     Skąd wiemy, że to co robimy jest rozsądne? Czy logika i rozsądek, to jest to samo? W tym artykule opisałem różnicę pomiędzy dwoma tymi aspektami oraz potrzebę równoczesnego trwania i wzajemnego wsparcia między sobą. W tym celu posłużę się kilkoma przykładami np. rozmowa czy działania, aby ułatwić zrozumienie przedstawianych elementów.   Logiczne myślenie u człowieka, zwykle polega na tworzeniu sekwencji i zależności typu: coś z czegoś ...
Płeć, orientacja, a wcielenia Dawny podział był jasny - jest kobieta i mężczyzna, a kontakt płciowy pomiędzy nimi jest naturalny i wręcz konieczny do dalszego trwania cywilizacji ludzkiej. Miliony kłótni o to, kto miał lepiej nie mają znaczenia, bo historia zna przypadki masowych tragedii po stronie zarówno kobiet jak i mężczyzn. Płeć żeńska była uciskana przez facetów i nie miała prawa głosu, a z drugiej strony płeć męska była zabijana w pierwszej kolejności i byli z nich do...

Tagi: , , , ,

Masz pytania?

Komentarze
2 myśli na temat “Ewolucja przez wcielenia”
Zdjęcie profilowe Amon Resner
Resner
Nie można tego przywrócić inaczej niż przez kontakt z Wyższym Ja, a więc świadomością w ciele przyczynowym.
Zdjęcie profilowe danielos33
danielos33
Teraz tylko artykuł by się przydał " jak przywrócić powiązanie do tej esencji z poprzednich wcieleń" haha :) - czy to powiązanie o którym piszsz jest poprostu efektym oczyszczenia świadomości i bycia w zgodzie z "prawdziwym ja" ?

Dodaj komentarz

Resner.pl Wersja 1.0.1, Wykonanie: Dominik Opyd (Inder), Oprogramowanie: Wordpress, Semantic UI
Drogi czytelniku, wszystkie artykuły na tej stronie oraz sama strona opierają się na licencji Creative Commons, bardzo prosimy o uszanowanie tych praw.