Witaj na stronie
rozejrzyj się i zobacz
Logowanie
Pokaż swoją aktywność!
Rejestracja
Najnowszy artykuł!
Zerknij co nowego
Kategorie
Wybierz to czego szukasz
Eksperymenty (3)
Energetyka (13)
Istoty i Byty (10)
LD I OOBE (5)
Magia (2)
Relacje & Opinie (2)
Rozwój Duszy (8)
Rzemiosło (6)
Trening (2)
Uzdrawianie (5)
Partnerzy
Zobacz kto nas wspiera
Vortal Rzeczy Paranormalnych - forum paranormalne.pl
Google
Kolejne reklamy

Aktualnie brak.

Elementale
Poniżej znajdziesz informacje z wybranym przez ciebie tematem.

   Najczęściej nazywane żywiołakami, choć to uproszczone określenie powoduje wiele nieścisłości podczas próby zrozumienia, czym naprawdę zajmują się w swoim istnieniu. Ich zadania, zachowanie i rola w ludzkiej ewolucji jest znacznie bardziej doniosła niż to sobie wyobrażamy.

Elemental – Charakterystyka

Zamieszkują 3 królestwa elementarne (świat astralny, mentalny niższy i wyższy) i są integralną częścią Natury. Możemy ich porównać do konserwatorów materii wszechświata, gdyż zajmują się regulowaniem, tworzeniem oraz naprawianiem tego, co tworzy struktury świata. Ściśle z nim związany podczas swej śmierci rozpuszcza się w esencji elementarnej, z której został stworzony.

Ich życie bywa bardzo długie i trwać może całe epoki, aż do chwili, gdy potrzeba przez którą wyłonili się z esencji świata zanika. Wtedy odchodzą łącząc swą świadomość z Wszechświatem w jedną całość. Gdy nadchodzi zmiana (np. globalne ocieplenie zamiast wiecznej zimy) powstaje nowy elemental obdarzony wyspecjalizowanymi umiejętnościami pozwalającymi mu działać według tego jakie zadanie otrzymał. Kwintesencją jego istnienia jest wypełnianie woli Jedności/Wszechświata (jakkolwiek tą siłę zwać), a jego świadomość jest ograniczona do pola działania, które mu nadano.

Ich postać zależna jest od materii, z których składają się w całość i w której pracują. Niektóre sylwetki są bardzo delikatne i półprzezroczyste, inne natomiast przypominają bardziej zwał gruzowiska lub gotującą się wodę. Prawdopodobnie to przez ich wygląd zostali nazwani przez magów żywiołakami i przydzielono im poszczególne żywioły oraz miejsce występowania.

Praca elementali

Nie sposób określić granic, w których elementale zajmują się Wszechświatem. Wspomagają ewolucję, kształtują materię, tworzą ciała dla inkarnacji, tworzą określone myślformy wprowadzające zmiany w ludzką cywilizację, niwelują zagrożenia, pilnują tory lotów komet, meteorów i planet – to tylko kilka z większych zadań, których podejmują się w każdym punkcie istnienia.

Przekazy mówią o tym, że elementale mają nad sobą władców czy też lordów, którzy sprawują pieczę nad ich pracą. Upraszczając do naszego rozumowania możemy ich nazwać aniołami, istotami świetlistymi czy jak kto woli Projektorami. Taka hierarchia umożliwia większą kontrolę nad tym, co się dzieje – warto wspomnieć, że działanie elementali jest praktycznie niewykrywalne, gdyż ich działanie równa się działaniu Wszechświata, a więc jest naturalne i łagodne (do pewnej granicy).

Kontakt z elementalami

Ciężko powiedzieć cokolwiek o ich charakterze czy sposobie myślenia, gdyż należą do zupełnie innej ewolucji niż nasza i nie posiadają doświadczeń fizycznego życia. Biorąc pod uwagę fakt, że są wytworami pierwotnych sił możemy spodziewać się od nich zarówno gwałtowności jak i braku emocji czy też myślenia logicznego. Stworzony pod jedno wezwanie elemental nie będzie czuł potrzeby uczenia się czegoś nowego, a więc nie zareaguje na większość naszych prób. Nie zainteresuje się także symbolicznymi żywiołami jak zapalona świeca czy trochę ziemi – jego odczyt jest bardziej w stronę specyficznej telempatii za pomocą wrażeń i mentalnych form.

Widzenie przez ludzi elementalów można wytłumaczyć specyfiką ich działań w materii. Pamiętając, że sfera eteryczna jest matrycą dla świata fizycznego nie będzie dziwić fakt ich zaobserwowania. Eter przewodzi dźwięk, światło, prąd itp., a więc człowiek jest w stanie poczuć lub zobaczyć je w sprzyjających warunkach. Krasnoludki, rusałki czy sylfy mogą być tego dobrym przykładem.

Zobacz też:

Gatunki larwy astralnej Larwy astralne stanowią najbardziej znany trzon w dziczy astralnej. Ludzie masowo padają ofiarą tych pasożytów, równie wiele tworzą z własnych emocji, co napędza całą ich populację. Problem w tym, że tak jak każde istnienie, tak i larwa ulega ewolucji i zmianom w energiach. Powstają wtedy bardziej wyspecjalizowane jednostki, które mogą diametralnie różnić się od podstawowej formy. Gdziekolwiek nie spojrzeć - miasta, wsie, opuszczone budynki - lar...
Kategorie dziczy astralnej Prócz wampirów czy larw astralnych, istnieje jeszcze wiele innych bytów w Astralu, których napotkamy w przestrzeni astralnej. Duża część z nich, to stwory, które nie posiadają inteligencji typowo ludzkiej, albo chociaż podobnej do niej, więc możemy być nimi przerażeni (gdyż zwykle nie wyglądają zbyt zachęcająco). W tym artykule skupimy się głównie na tych negatywnych istotach. Dzicz astralną dzielimy na kilka podgrup, włączając w to faunę i fl...
Wampir – Metody ataku    Wcześniej opisałem typy wampirów ledwo nawiązując do ich sposobu ataku oraz tego jak bronić się przed nimi. Teraz zamierzam opisać sposób w jaki to robią, lecz nie podam metod obrony – te znajdziecie między wierszami uważnie czytając tekst. Będzie to dobry początek treningu, gdyż uwaga i pełne skupienie nie pozwala odebrać nam sił przez łakomego wampira. Charakterystyka ofiary idealnej Osoba pewna siebie i swej siły zarówno fizycznej jak i...
Cienie Jedne z najbardziej znanych jak i najbardziej tajemniczych istot spotykanych w przestrzeni Astralu. Nie wiadomo kim lub czym są, co sobą reprezentują i jakie są ich możliwości. Nie zauważono u nich działań innych niż postój lub poruszanie się po bardzo zakrzywionym torze. Nic nie mówią, nie robią, a tylko obserwują. Tak właśnie postrzegamy Cienie.   Gdyby nasze cienie mogły nagle oderwać się od nas i podnieść z podłogi, to mielibyśmy odpow...

Masz pytania?

Komentarze
0 myśli na temat “Elementale”

Dodaj komentarz

Resner.pl Wersja 1.0.1, Wykonanie: Dominik Opyd (Inder), Oprogramowanie: Wordpress, Semantic UI
Drogi czytelniku, wszystkie artykuły na tej stronie oraz sama strona opierają się na licencji Creative Commons, bardzo prosimy o uszanowanie tych praw.