Witaj na stronie
rozejrzyj się i zobacz
Logowanie
Pokaż swoją aktywność!
Rejestracja
Najnowszy artykuł!
Zerknij co nowego
Kategorie
Wybierz to czego szukasz
Eksperymenty (3)
Energetyka (13)
Istoty i Byty (10)
LD I OOBE (5)
Magia (2)
Relacje & Opinie (2)
Rozwój Duszy (8)
Rzemiosło (6)
Trening (2)
Uzdrawianie (5)
Partnerzy
Zobacz kto nas wspiera
Vortal Rzeczy Paranormalnych - forum paranormalne.pl
Google
Kolejne reklamy

Aktualnie brak.

Dieta a energetyka
Poniżej znajdziesz informacje z wybranym przez ciebie tematem.

    W ezoteryce popularne stało się bycie wegetarianinem. Ta moda trwa do dziś i rośnie w siłę na wskutek zachęcania ludzi do zdrowego odżywiania się (przy jednoczesnym wieszaniu psów na wszystko inne). Rozumiem kwestię zdrowego odżywiania się, lecz zbyt często sprzedaje się wyidealizowany punkt widzenia. Szczególnie, gdy sprawa dotyczy ezoteryki.

Podane niżej informacje są tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem na temat odżywiania się i dobierania sobie diety. Proszę nie traktować tego jako wyrocznię i mieć rozsądek w podejmowaniu decyzji. Za wszelkie problemy związane z artykułem nie odpowiadam.

Jako osoba głęboko zanurzona w ezoteryczną sferę (działam także jako uzdrowiciel) mam mimo wszystko inne spojrzenie na sprawę mojego sposobu odżywiania. Przez większość czasu mam dietę złożoną głównie z warzyw, lecz gdy zachodzi taka potrzeba jem także mięso. Pozwala mi to zachować równowagę energetyczną ciała, gdy poziom moich wibracji za bardzo wzrasta i tracę uziemienie w świecie fizycznym. Nie sądźmy jednak, że jedzenie samego mięsa będzie dla nas pozytywne – ważne jest, aby zachować właściwy bilans tego, co mamy na talerzu.

Stwierdzenie, że zamiast mięsa można spożywać produkty roślinne takie jak soczewica jest jak najbardziej słuszne. Jednak samo dostarczanie dań bezmięsnych dla energetyki ciała nie jest już tak wydajne. Liczą się też wibracje oraz energie, które niesie za sobą pożywienie.

Nie będę reagował na potępienie mojej osoby przez wegetarian/wegan. Nie ich miska, aby mogli wkładać w nią swój nos. O wegetarianizmie napiszę w swoim czasie.

POKARM

Mięso

Na wskutek masowej hodowli bydła znacznie spadła jakość energetyczna, którą uzyskujemy jedząc ich mięso. Nie można pominąć rzeźni, które wprowadzają przed śmiercią w bardzo negatywne stany emocjonalne każde zwierzę. Większość ludzi jadła tylko takie mięso, co bardzo dobrze widać po poziomie energetycznym tych osób.

Kiedyś było inaczej. Mięso brano z polowań na zwierzęta nie obłaskawionych rękami ludzi. Dzikie, pełne życia mięso jest energetycznie wielokrotnie lepsze niż wartości wypasanego bydła, które odżywia się przygotowaną specjalnie paszą. Gdyby ludzie jedli takie mięso nie byłoby problemu z niskimi wibracjami, które otrzymujemy wraz z jego jedzeniem. Im mięso ciemniejsze tym bardziej uziemia nas w materii fizycznej. Zbyt duża jego ilość w daniach powoduje wzrost agresji i zmniejsza zdolność do empatii. W rozsądnych porcjach jest jednak jednym z najlepszych rodzajów mięs. Im jaśniejsze tym słabiej nas wzmacnia (czasem też powoduje zamglenie aury).

Brak możliwości kupienia dziczyzny powoduje, że ludzie opierają się o nasycone chemią mięso wieprzowe, drobiowe czy wołowe. Bywa, że wstyd czasem mówić o tym jako o mięsie w przypadku niektórych wyrobów. Osobną kategorią są ryby, które energetycznie należą do najlżejszych jeśli chodzi o wibracje i nie sprawiają problemów jak inne mięsa.

Osobom, które chcą przystosować swą dietę pod rozwój ciała energetycznego zalecam jeść przynajmniej ryby i co pewien czas ciemne mięso. Umożliwi to odpowiednie uzyskanie czystości ciała i jednoczesne solidne uziemienie, które nie pozwoli, aby umysł dostał odlotów tak niebezpiecznych dla rozwijających się w ezoteryce. Dla solidnego zadbania o to co jemy należy oczyszczać mięso z złóg niskich wibracji wytworzonych przez zwierzę podczas przebywania w rzeźni. Niestety zanieczyszczeń jest całkiem sporo i przesiąkają one całe mięso szczególnie skupiając się w kościach.

Warzywa i Owoce

Nie ma tu żadnych zastrzeżeń, że dania złożone z warzyw są najzdrowsze, dlatego nie ma większego sensu wypisać tutaj wszystkich tych plusów. Zamiast tego dodam, że najlepiej jeść kolorowo, a więc wszelkie sałatki czy surówki będą świetnie działały na naszą energetykę dając jej większą różnorodność niż inne składniki. Rośliny są dla nas odpowiednie z tego względu, że nie wpływają tak mocno na układ energetyczny, a tylko go regulują, co ułatwia pracę z ciałem i czyni je delikatniejszym.

Jednak nie zapewniają one solidnego uziemienia i bez silnej woli lub odpowiednich dodatków do dań roślinnych nie ma większych szans na uzyskanie stabilności w świecie materialnym. Brak tego z kolei wprowadza zanikanie granic, co do odczuwanych emocji i człowiek choć staje się bardziej empatyczny, to jednak szybko będzie trudny do zniesienia dla otoczenia.

Owoce dają nam solidną dawkę energii i możemy je jeść w dużych ilościach (choć bez przesady). Cytrusy świetnie poprawiają nam zdolność do przyjmowania energii przez ciało, co przekłada się na większe możliwości obronne organizmu (fizycznie wchodzi w to witamina C).

Produkty zbożowe

Te w ogóle nie są zbyt dobre, powodują spadek naszych wibracji, ale bez pozytywnego wpływu na uziemianie. Z jakieś przyczyny jednak pokazywane są jako to, czego powinnyśmy jeść najwięcej (zgodnie z piramidą żywienia). Biorąc pod uwagę dostępną mi żywność (a mój brat jest piekarzem) jestem za jedzeniem produktów zbożowych, ale w mniejszej ilości niż zalecane.

Po zjedzeniu chleba czy wypieku opartego na mące energetyka otrzymuje szarawą masę pozbawioną większych walorów energetycznych. Jest to masa, która jednak przydaję się ciału podczas przebudowania siebie, aby wymienić stare cząsteczki na nowe. Lepsze jest jednak spożywanie mięsa, które daje nam te same właściwości, oprócz tego ma większą energię i umożliwia lepszą stabilizację.

Makarony sprawiają wrażenie sporo lżejszych (szczególnie te przetworzone w postać twardych klusek w opakowaniu), a to dlatego, że poziom tego sztucznego przekształcania zupełnie pozbawia jakichkolwiek walorów energetycznych zostawiając suchą jak wiór materię subtelną.

Nabiał i Tłuszcze

Większość ludzi nie powinna odżywiać się potrawami zawierającymi duże ilości tłuszczu. Kilogram tłuszczu jest 4 razy większy niż 1kg mięsa – to pokazuje nam jak bardzo tłuszcz jest w stanie nam zaszkodzić. Oprócz tego jego obecność może wiązać się z wieloma chorobami i niedomaganiem ciała. Mimo to ma bardzo ważną jedną cechę – zawiera duże ilości energii, które można wykorzystać. Wraz z nabiałem zasilają gospodarkę ciała wzmacniając systemy obronne.

Materie serów i jajek po oddaniu swych właściwości energetycznych najsilniej chłoną zanieczyszczenia. Może to tłumaczyć dlaczego szeptuchy używały jajek do zdejmowania złych uroków i klątw. Jajka i przetwory nabiałowe powinno się spożywać możliwie najświeższe i wysokiej jakości, gdyż tracąc swą energię coraz szybciej chłoną brudy z otoczenia.

Kasze

Nie zdołałem wprost stwierdzić jak wpływają na nas kasze. Myślę, że ich właściwości opierają się o tworzenie stanu neutralnego (coś jak równowaga ph) ciała eterycznego, gdyż nie tworzą jakichkolwiek specyficznych warunków. Kasza jest więc żywnością neutralną dla człowieka.

Przyprawy

Aktualnie ludzie nadużywają przypraw, a szczególnie soli i cukru. Prawdopodobnie jest tak dlatego, że wszelkie produkty żywnościowe są przetworzone przez chemię i wzbogacone we wzmacniacze smaku. Gdybyśmy dziś spróbowali jedzenia bez nich, to byśmy uznali je za niezbyt dobre – nasze wyobrażenie smaku zostało już trwale zmienione przez koncerny kontrolujące produkcję żywności.

Cukier jest substancją uzależniającą równie mocno, co kokaina, a sól prócz właściwości oczyszczających ma też mordercze działanie w zbyt dużych ilościach. Mocno słone lub słodkie potrawy będą więc powodować chaos w naszej energetyce. Ostre dania ożywią nasze ciało (głównie papryczki chilli i sosy na jej bazie) przyspieszając przepływ energii we krwi.

Napoje

Woda jest uniwersalna i neutralna. Można ją pić bez przeszkód, a ponadto to z niej składa się każdy inny napój. Kawa jest obciążeniem dla układu energetycznego. O herbacie nie mogę wiele powiedzieć z tego względu, że jest jej wiele rodzajów. Jakiekolwiek słodkie napoje lub energetyczne drinki torpedują energetykę wykrzywiając jej zdolności do reagowania na bodźce.

**    *    **

Tak jak już wspominałem wszystkie te informacje są moim prywatnym zdaniem na temat diety. Nie podałem jaką konkretnie ja stosuję, gdyż jest ona wynikiem dokładnych przemyśleń i ktoś inny mogąc się nią sugerować mógłby zrobić sobie krzywdę. Powyższe opisy nie są wyrocznią. Umiejętne utworzenie proporcji dla posiłków dadzą nam spodziewane efekty.

Dla wszystkich szczególnie broniących ideę spożywania wyłącznie warzyw – warzywa, które większość z nas je są albo na bazie GMO albo spryskane solidnymi porcjami środków chemicznych, które wbrew powszechnej opinii bezpieczne na pewno nie są. Jemy dziś coś, co zwiemy pożywieniem, a od czego nasz przodek dostałby silnych torsji. Ekologiczne uprawy może i rozwiązują ten problem, ale to samo dotyczy wtedy także i mięsa oraz innych form pokarmu.

Zobacz też:

Praca z czakrami – Trening podstawowy     Wiedząc już czym są czakry i co nam umożliwiają, dobrze jest także wiedzieć, jak je rozwijać oraz wspierać ich rozwój. W tym artykule skupię się głównie na podstawie pracy typowo energetycznej z czakrami. Nie oznacza to jednak, że czakry przejdą w stan przebudzenia, jeśli nie zajdą odpowiednie zmiany w świadomości. Podane niżej ćwiczenia dotyczą tylko ich odpowiedniej konserwacji. Praca z czakrami na poziomie podstawowym, opiera się o odpowi...
Ośrodek Podstawy (Muladhara) Czakra ta zwana także Korzeniem, co może być jawnym nawiązaniem do genitaliów mężczyzny jak i oznaczać kontakt z podstawowymi materiami świata – a więc ziemią, po której stąpamy jak i jej wewnętrznym ogniem. W mistycyzmie ten wir jest zalążkiem naszego przejawienia w materii, kotwicą pozwalającą nam tutaj przebywać. Nic więc dziwnego, że odpowiada za poczucie spokoju, bezpieczeństwa oraz sprawność fizyczną i pracę narządów rozrodczych. Podst...
Prana – Siła życiowa Gdy mowa o pranie, to zwykle myślimy o tej niewidzialnej sile, która daje nam życie. Zwana także maną, Qi, chi, a nawet zwierzęcym magnetyzmem lub siłą oddyczną. W Biblii nazywano ją nefesz, co oznacza "tchnienie życia" i symbolizuje duszę dostępną dla wszystkich (zarówno roślin, zwierząt jak i ludzi). Stanowiąc jeden z głównych filarów w systemie energetycznym, prana odpowiada za podtrzymywanie życia i jego różnorodność. Bez niej, każdy z poziom...
Wrażenia przy operowaniu energiami Na pewno nie raz gubiliście się w tym, co może oznaczać dane odczucie np. ciepło i mrowienie. Setki przejrzanych stron nadal nie odpowiadają w sposób pełny jak opierać się o te wrażenia, jak je odczytywać. Przedstawiam Wam mój własny system dzięki któremu odczytuję podstawowe znaczenia reakcji ciała podczas manipulowania energiami.   Miliony ludzi codziennie czuje coś niezwykłego, lecz nie zdaje sobie sprawy czy to, co czują to na pewno pr...

Masz pytania?

Komentarze
0 myśli na temat “Dieta a energetyka”

Dodaj komentarz

Resner.pl Wersja 1.0.1, Wykonanie: Dominik Opyd (Inder), Oprogramowanie: Wordpress, Semantic UI
Drogi czytelniku, wszystkie artykuły na tej stronie oraz sama strona opierają się na licencji Creative Commons, bardzo prosimy o uszanowanie tych praw.