Witaj na stronie
rozejrzyj się i zobacz
Logowanie
Pokaż swoją aktywność!
Rejestracja
Najnowszy artykuł!
Zerknij co nowego
Kategorie
Wybierz to czego szukasz
Eksperymenty (3)
Energetyka (13)
Istoty i Byty (10)
LD I OOBE (5)
Magia (2)
Relacje & Opinie (2)
Rozwój Duszy (8)
Rzemiosło (6)
Trening (2)
Uzdrawianie (5)
Partnerzy
Zobacz kto nas wspiera
Vortal Rzeczy Paranormalnych - forum paranormalne.pl
Google
Kolejne reklamy

Aktualnie brak.

Biegunowość umysłu
Poniżej znajdziesz informacje z wybranym przez ciebie tematem.

    O ludziach silnie nacechowanych daną ideologią mówimy, że są fanatykami – zamkniętymi w swoich poglądach ludźmi, do których nie docierają żadne inne myśli, które są niezgodne z ich spojrzeniem na świat. W tej chwili powinnyśmy zastanowić się, czy sami tacy nie byliśmy. Z naszego niewielkiego obszaru świadomości możemy twierdzić, że jesteśmy bardzo tolerancyjnymi i otwartymi na nowe poglądy ludźmi. Prawda jest zwykle bardziej gorzka, niż to sobie wyobrażamy.

 

Człowiek przywykł do myślenia biegunowego – coś jest dobre lub złe, ciepłe lub zimne, proste lub złożone itd. Atrybuty zwane Dualami tkwią w naszych umysłach programując nasze obserwacje na zgodność z tylko jedną możliwością. Nie potrafimy pogodzić ze sobą przeciwności, bo to dla nas abstrakcja, która jest domeną ciała przyczynowego, zwanego potocznie Wyższym Ja.

W sferze fizycznej, w której jesteśmy głęboko zanurzeni nie możemy pozwolić sobie na myślenie abstrakcyjne, gdyż wszędzie otaczają nas obiekty mające jasne nacechowanie. Nóż kroi formę, ale już nie potrafi przywrócić kształtu do poprzedniego stanu. Z tego też powodu wszystko, co jest fizyczne uważamy, że ma tylko jeden biegun.

Jednak ta metodyka zupełnie nie sprawdza się, gdy chcemy określić coś większego i bardziej rozbudowanego. Zwierzę nie jest złe, Człowiek nie jest tylko agresywną małpą, ryba też ma jakąś aktywność umysłu. Emocje nie dają się opisać w jednym słowie, myśli trzeba tłumaczyć tak długo, aż druga strona zrozumie nasze pojmowanie definicji. Opuszczając prosty świat materii nurkujemy w sferę subtelnych wrażeń i toniemy.

 

Toniemy, gdyż nie dajemy sobie rady. Z własnej wygody i lenistwa przykładamy do każdej rzeczy tą samą linijkę, którą mierzyliśmy formy fizyczne. Uważamy, że miłość jest czymś więcej niż akceptacja, a prawda jest tylko jedna. To, że ciekawość jest pierwszym stopniem do piekła i to diabeł podkusił, a nie, że my okazaliśmy słabość.

Dopóki nie przemyślimy sprawy nie zdajemy sobie sprawę, że:
– prawda jest jedna, lecz żaden z ludzi nie ma do niej prawa, gdyż jesteśmy ograniczeni. Prawdę absolutną możemy głosić tylko z pozycji Stwórcy bądź będąc jednym z najwyższych bytów we wszechświecie. Nasze ograniczenia uniemożliwiają nam poznanie całej prawdy, więc widzimy tylko jej ułamek, a każda z naszych filozofii jest tak samo prawdziwa jak inne.

– ciekawość jest podstawą, aby uzyskać wiedzę. Bez niej nie istniałby rozwój jaki dzisiaj znamy, gdyż po prostu nic byśmy nie wymyślili. Jeśli myślimy, że ciekawością jest „sępienie” z balkonika starszej pani, to mylimy się – jest to wścibstwo, które ma się tak do ciekawości, jak zazdrość do miłości.

– miłość w istocie jest pełną akceptacją, zdolną do przeskoczenia wszelkich niedogodności i trudów, które stoją na drodze. Wbrew zapewnieniom wielu napalonych ezoteryków Miłość jest cicha, w cieniu i zaczyna działać wtedy, gdy wszystko inne odeszło. Głoszenie jej w tak głośny sposób budzi podświadomy odruch w przeciwną stronę.

– nie diabeł nas kusi, a możliwości, które uzyskamy, jeśli zejdziemy ze ścieżki, którą podążamy. Oszustwo, kłamstwa i imaginacje pozornie skrócają naszą długą wędrówkę, ku doskonałości. Czas, gdy zganialiśmy na demony nasze występki, już dawno minął i nikogo takie wywody nie przekonają.

 

Te i wiele innych przykładów jasno obrazuje naszą biegunowość myślenia. Szczególnie dobrze widać ten aspekt, gdy wchodzi w rolę religia. Ezoterycy wychowani w wyznaniu chrześcijańskim, często wieszają psy na Kościele, ale także i całej religii, która w gruncie rzeczy ma dobre przekazy ideologiczne. Jednak oni tego nie zauważają, gdyż ich osąd opiera się na emocjonalnej barierze, którą postawili na skutek zbytniej ekspozycji tej religii w ich życiu. Ich uwolnienie się od tego wyznania jest jednak iluzoryczne, gdyż jakakolwiek myśl nasycona emocjami wiąże nas z obiektem zainteresowania – lepiej więc zachować obojętność lub neutralne nastawienie.

Biegunowość ma ścisły związek z upraszczaniem. Jak mówimy o Jezusie, to od razu wchodzimy w tory, które kierują nas na przystanki „Apostołów 12”, „Watykańskie Kłamstwa” i „Klechów 05”. Tak naprawdę Jezus nie ustanowił żadnej religii (tak jak większość awatarów mu podobnych), a jedynie udostępnił ludzkości podstawę, która ma wiele pięknych cech. Pytanie do Was – ilu ludzi łączy Jezusa z Kościołem? Ilu ludzi obwinia kapłanów wraz z Jezusem?

Kościół został stworzony przez ludzi, którzy wykorzystali nauki Jezusa i we własnym rozumieniu zinterpretowali je tak, jak chcieli. Pozostali ludzie jednak nie powinny być jak bezrozumna masa, lecz umieć myśleć i jasno rozróżniać, jak bardzo Jezus i Watykan różnią się w swojej istocie. Historia Kościoła obfituje w wiele kłamstw, czasem nawet absurdów, więc stawiennictwo Ducha Świętego może być podważane, lecz nie to jest tematem tego artykułu.

 

Na podstawie tej biegunowości rozbudowaliśmy ludzkie pojmowanie dobra i zła. Co gorsza – przez polityczną poprawność i tolerancję multikulti doprowadziliśmy do tego, że czyny złe są ukrywane, gdyż grożą one chaosem, jeśli zostaną one ukarane zgodnie z moralno-etycznymi wartościami.

Czy mężczyzna wyrywający kobiecie dziecko jest zły? Naszą reakcją pewnie byłoby danie mu w twarz, a potem skopanie do nieprzytomności. Czy jednak na pewno sytuacja wygląda tak, jak to widzimy? Może kobieta porwała to dziecko i facet próbuje je odzyskać? Może gość wie, czego my nie wiemy np. musi szybko podać lek dziecku, nim ono nieodwracalnie uszkodzi sobie serce, na wskutek podanych przez chorą psychicznie kobietę lekarstw? Gdy jesteśmy świadomi tak wielu możliwych rozwiązań jednej sytuacji, czy nadal mamy prawo twierdzić, co jest dobre, a co złe?

Biegunowość jest systemem dokonywania wyborów trudnych moralnie i etycznie, przez ludzi leniwych i czasem nawet bezmyślnych w swym postępowaniu. Wydawany przez nich osąd, jest w wielu przypadkach przyczyną dramatów w życiu innych. Tacy ludzie nie widzą możliwych konsekwencji swych działań, ani też nie zastanawiają się nad innymi możliwościami – dla nich świat wydaje się być biało-czarny z lekką domieszką szarego pomiędzy tymi dwoma biegunami (gdyż jako takie rozeznanie jeszcze posiadają).

Zobacz też:

Ewolucja przez wcielenia Co jest celem wcieleń? Jaką drogę musimy przejść, by zakończyć ich cykl i przekroczyć tą magiczną granicę oddzielającą człowieka od Stwórcy? Co jest powodem, że tak ciężko nam iść do przodu, a co z kolei nam pomaga? Gdzie w tym jest miejsce na karmę i od czego zależy jej rola? Pytań tak wiele, a artykuł dość niewielki, więc postaram się przekazać Wam tylko główne myśli, które zainspirowały mnie do pewnych twierdzeń.   Wspomniałem o karmie....
Logika i Rozsądek     Skąd wiemy, że to co robimy jest rozsądne? Czy logika i rozsądek, to jest to samo? W tym artykule opisałem różnicę pomiędzy dwoma tymi aspektami oraz potrzebę równoczesnego trwania i wzajemnego wsparcia między sobą. W tym celu posłużę się kilkoma przykładami np. rozmowa czy działania, aby ułatwić zrozumienie przedstawianych elementów.   Logiczne myślenie u człowieka, zwykle polega na tworzeniu sekwencji i zależności typu: coś z czegoś ...
Odbiór osobisty i bezosobowy      Świadomość jest formą czystą, bezosobową, która nie zawiera w sobie egocentryzmu z tego względu, że nie ma nic prócz niej. Wszechświat został stworzony tak, by nawet drobny kamyk miał równie wielkie znaczenie dla całości, co istnienie człowieka. Pył, który naszym zdaniem jest niegodny uwagi pochodzi przecież z tego samego źródła, co ludzkie ciała – z gwiazd. Same zaś gwiazdy mają początek w Wielkim Wybuchu, który dał początek materialnej for...

Tagi: , ,

Masz pytania?

Komentarze
0 myśli na temat “Biegunowość umysłu”

Dodaj komentarz

Resner.pl Wersja 1.0.1, Wykonanie: Dominik Opyd (Inder), Oprogramowanie: Wordpress, Semantic UI
Drogi czytelniku, wszystkie artykuły na tej stronie oraz sama strona opierają się na licencji Creative Commons, bardzo prosimy o uszanowanie tych praw.