Witaj na stronie
rozejrzyj się i zobacz
Logowanie
Pokaż swoją aktywność!
Rejestracja
Najnowszy artykuł!
Zerknij co nowego
Kategorie
Wybierz to czego szukasz
Eksperymenty (3)
Energetyka (13)
Istoty i Byty (10)
LD I OOBE (5)
Magia (2)
Relacje & Opinie (2)
Rozwój Duszy (8)
Rzemiosło (6)
Trening (2)
Uzdrawianie (5)
Partnerzy
Zobacz kto nas wspiera
Vortal Rzeczy Paranormalnych - forum paranormalne.pl
Google
Kolejne reklamy

Aktualnie brak.

Ametyst – Właściwości
Poniżej znajdziesz informacje z wybranym przez ciebie tematem.

Jeden z najpopularniejszych kwarców, a jego nazwa pochodzi z języka greckiego i oznacza „trzeźwy”. To, czy naprawdę zapewniał trzeźwość jest kwestią sporną, lecz oprócz tej tajemniczej właściwości ten kamień szlachetny ma jeszcze inne moce.

Ciało eteryczne Ametystu

Budowa jego wnętrza przypomina nałożone na siebie płaty różnych gęstości, które jednak płynnie przenikają przez siebie. Promienie auryczne są tylko cienkimi nitkami, które łatwo gną się niczym czułki ukwiałów. Granica zewnętrzna (osłonka) składa się grubej otoczki, która jednak roztapia się i szybko lepi do obiektów żywych np. ludzi. We wnętrzu kamienia trwają losowe pulsacje przechodzące zawsze od wewnątrz na zewnątrz.

Trwale promieniuje delikatnymi impulsami poprzez promienie auryczne, które poruszają się przez to w falujący sposób. Wystawiony na słońce zaczyna chłonąć niebieską odmianę prany i przetwarzać ją na trudne do nazwania odcienie purpury (fioletu). Przebywając długo w cieniu traci swe właściwości wraz z osłonką, co sprzyja tworzeniu na nim zabrudzeń. Silnie zabrudzony ametyst nie działa wcale, niczym nie promieniuje. Ponownie wystawiony na słońce jest w stanie oczyścić się i wrócić do formy.

W przeciwieństwie do wielu kamieni ametyst ma całkiem mocno rozbudowane ciało astralne, co wiąże się bezpośrednio z jego właściwościami i przekłada się na jego zapotrzebowanie w ezoteryce.

Cechy i właściwości Ametystu

Ametyst w fazie aktywnej przypomina bulgoczącą wewnątrz wodę wymieszaną z drobinkami o barwie indygo. Te drobinki przechodzą na zewnątrz i wylatują przez promienie auryczne powodując ich falowanie. Tym tajemniczym pyłem jest prana, którą ametyst pobiera z poziomu bezpośrednio wyższego – od sfery astralnej. Delikatność aury oraz otoczka zewnętrzna powodują, że fioletowa prana zostaje w aurze kamienia, a każdy kontakt z żywą istotą powoduje, że otoczka zanika i prana trafia wprost do żywego ciała.

Tłumaczy, to powód dla którego Grecy używali pucharów z ametystu twierdząc, że chroni ich przed upiciem się. Alkohol w dużych dawkach mocno zaniża wibracje czyniąc nieodpornym na niższe wibracje świata astralnego. Fioletowa prana z ametystu trafiając do ciała człowieka podnosi aktywność czakr wyższych, a więc także i wibracji, co przeciwdziała poddaniu się upojeniu alkoholowemu – dzięki czakrom, które umożliwiają mocniejsze przejawianie się świadomości.

Ta specyficzna cecha ametystu czyni z niego doskonałym kamieniem jeśli chodzi o pracę z czakrą 3 oka (gdyż prana, którą wydziela podpada pod indygo). Z powodu delikatnej aury jak i większej aktywności astralnej znakomicie sprawdza się jako wahadełko czy amulet.

W uzdrawianiu używany jest głównie do wspierania oczyszczonych już miejsc lub jako wzmocnienie siły czakr wyższych. Delikatność aury ametystu świetnie sprawdza się w wyrównaniu pola świadomości pacjenta. Otoczka zewnętrzna topi się wraz z bliską obecnością tkanki żywej, a wtedy kamień nasyca ciało swymi wibracjami poprawiając stan energetyczny.

Tagi: , ,

Masz pytania?

Komentarze
Jedna myśl na temat “Ametyst – Właściwości”
Zdjęcie profilowe Conchor
Conchor
Czasami lubię używać tego kamienia podczas medytacji. Fajnie jest rozumieć co sprawia, że łatwiej podejść do pewnych spraw mając fioletowego przyjaciela w dłoni ;P

Dodaj komentarz

Resner.pl Wersja 1.0.1, Wykonanie: Dominik Opyd (Inder), Oprogramowanie: Wordpress, Semantic UI
Drogi czytelniku, wszystkie artykuły na tej stronie oraz sama strona opierają się na licencji Creative Commons, bardzo prosimy o uszanowanie tych praw.